Ռուսաստանը սպառնալիք չի ներկայացնում Եվրոպայի համար, Եվրոպան է սպառնալիք Ռուսաստանի համար
ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը չի համաձայնել այն արտահայտություններին, թե Ռուսաստանն իբր սպառնալիք է Եվրոպայի համար։ Նա ուշադրություն է հրավիրել այն բանին, որ իրականում ուղիղ հակառակն է, տեղեկացրել է ՏԱՍՍ-ը։
«Ռուսաստանը սպառնալիք չի ներկայացնում Եվրոպայի համար, Եվրոպան է սպառնալիք Ռուսաստանի համար»,- ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը՝ Համառուսաստանյան պետական հեռուստառադիոհեռարձակման ընկերության լրագրող Պավել Զարուբինի խնդրանքով մեկնաբանելով  Չեխիայի նախագահ Պետր Պավելի խոսքերը։
Պեսկովը նշել է, որ Եվրոպան փաստորեն ԱՄՆ-ի կողմից վերահսկվող աշխարհամաս է։ «ԵՄ երկրները մասնակցում են ՆԱՏՕ-ում, որն իր ռազմական հզորությամբ շարժվում է դեպի մեր սահմանները»,- նշել է Պեսկովը։

Россия не представляет угрозу для Европы - Европа представляет угрозу для России…
Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков не согласился с высказываниями о том, что Россия якобы представляет угрозу для Европы. Он обратил внимание, что на деле все обстоит ровно наоборот, передает ТАСС.
«Россия не представляет угрозу для Европы - Европа представляет угрозу для России», - сказал представитель Кремля, комментируя по просьбе журналиста ВГТРК Павла Зарубина соответствующие слова президента Чехии Петра Павла.
Песков обратил внимание, что Европа фактически является подконтрольным США континентом. «Страны ЕС участвуют в НАТО, который двигается со всей своей военной мощью к нашим границам», - пояснил Песков.