Իրանում ձերբակալել են հինգ ծառայակիցներին սպանած զինծառայողին
Իրանի հարավ-արևելքում գտնվող Քերման նահանգում ձերբակալվել է զինվորը, որն սպանել է իր հինգ զինակիցներին, հայտնում է IRNA-ն։
«Տղամարդը ձերբակալվել է Զերենդ քաղաքի մոտ», - մեջբերում է գործակալությունը հարավարևելյան ռազմական շտաբի հրամանատար Ամիր Գոլամալյանի խոսքերը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ զինվորականները կիրակի օրը՝ հունվարի 21-ին, սպանել են իրենց հինգ գործընկերներին։ «Կեսօրին ժամը 16:35-ին պահակակետում գտնվող զինծառայողներից մեկը մտել է զորանոց և կրակ բացել ծառայակիցների վրա: Հինգ զինծառայող է մահացել»,- ասել է Գոլամալյանը։

В Иране задержали убившего пятерых сослуживцев солдата
Солдата, убившего пятерых своих сослуживцев, задержали в провинции Керман в юго-восточной части Ирана, сообщило агентство IRNA.
«Этот человек задержан недалеко от города Зеренд», - приводит агентство слова командира юго-восточного военного штаба Амира Голамалияна.
Ранее сообщалось об убийстве военным пятерых своих сослуживцев в воскресенье, 21 января. «Днем в 16:35 один из солдат, который находился на караульном посту, вошел в казарму и открыл огонь по своим сослуживцам, - заявил Голамалиян. - Пятеро военнослужащих погибли».