«Աշ-Շիֆա» հիվանդանոցի աշխատանքը դադարեցվել է վառելիք չլինելու պատճառով. մահացել է մի նորածին
Գազայի առողջապահության նախարարության ներկայացուցիչը տեղեկացրել է, որ պաղեստինյան անկլավում ամենամեծ «Աշ-Շիֆա» հիվանդանոցային համալիրը շաբաթ օրը դադարեցրել է աշխատանքը, քանի որ վերջացել է վառելիքը։
«Դրա հետեւանքով մահացել է մի նորածին ինկուբատորում, որտեղ էլի 45 նորածին կա»,- Reuters գործակալությանն ասել է  Գազայի առողջապահության ներկայացուցիչ Աշրաֆ Ալ-Քիդրան։
Իսրայելցի զինվորականները, որոնք, բնակիչների խոսքով, ամբողջ գիշեր մարտեր են մղել ՀԱՄԱՍ-ի զինյալների դեմ Գազա քաղաքում ու նրա շրջակայքում, որտեղ գտնվում է հիվանդանոցը, չեն պատասխանել մեկնաբանելու մասին խնդրանքին։

Работа больницы «Аш-Шифа» приостановлена из-за закончившегося топлива: погиб младенец
Представитель министерства здравоохранения Газы сообщил, что работа больничного комплекса «Аш-Шифа», крупнейшего в палестинском анклаве, была приостановлена в субботу после того, как в нем закончилось топливо.
«В результате один новорожденный ребенок умер в инкубаторе, где находятся 45 младенцев», - сообщил агентству Reuters Ашраф Аль-Кидра, представитель министерства здравоохранения Газы, контролируемого ХАМАС.
Израильские военные, которые, по словам жителей, всю ночь вели бои с боевиками ХАМАС в городе Газа и его окрестностях, где расположена больница, не ответили на просьбу о комментарии.