ՀՀ վարչապետը Հանրայինի 65-ամյակի առթիվ պարգևատրել է Առաջին ալիքի մի խումբ նվիրյալների (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի, Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, ինչպես նաև մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ այցելել է Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերություն:
Վարչապետը և նախագահը Հանրային հեռուստաընկերության 65-ամյակի առթիվ հեռուստաընկերության մի խումբ նվիրյալների հանձնել են պարգևներ:
Մասնավորապես, Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով է պարգևատրել Հայկական հեռուստատեսության առաջին հաղորդավարուհի, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ, Հայաստանի Հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամ Նարա Շլեպչյանին և հեռուստաընկերության պրոդյուսեր Էլմիրա Արսենյանին: Վերջինիս պարգևը հանձնվել է նրա գործընկեր Արտավազդ Եղոյանին, քանի որ տիկին Արսենյանը գտնվում է արտերկրում:
Վարչապետի շնորհակալագրի են արժանացել Հանրային հեռուստաընկերության Թվային արխիվի ավագ թվային արխիվավար Ալվարդ Լազարյանը, Մոնտաժի բաժնի պետ Արսեն Նազարյանը, Լրատվական ծառայության Արտադրական գործընթացների ապահովման բաժնի մոնտաժող Սմբատ Սարգսյանը և Հեռուստաֆոնդի վերականգնման լաբորատորիայի ղեկավար Անիչկա Հունանյանը:
Պարգևատրման արարողությունից հետո վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է բոլորին Հանրային հեռուստաընկերության 65-ամյակի առթիվ և նշել. «Ընդհանրապես՝ կարծում եմ, որ հենց տարիքը հուշում է, որ, համենայնդեպս, ներկաներից շատերին Հանրային հետուստատեսությունն ուղեկցել է ողջ կյանքի ընթացքում: Սա է պատճառը, որ մենք Հանրային հեռուստաընկերության նկատմամբ ունենք առանձնակի վերաբերմունք ու առանձնակի զգացմունքներ, որովհետև մեր կյանքի յուրաքանչյուր փուլում մենք մեզ հիշում ենք Հանրային հեռուստատեսության հեռուստադիտողի դերում:
Այսօր ես շատ ուրախ եմ, որ պիտի առիթ ունենանք մեր գնահատանքի տուրքը տալու Հանրային հեռուստատեսության այն աշխատակիցներին, ովքեր այս տարիների ընթացքում առավել կարևոր դերակատարում են ունեցել: Եվ պիտի հույս ունենամ, որ ահա, Հանրային հեռուստատեսությունը պիտի շարունակի Հայաստանի Հանրապետության հեռուստատեսության ոլորտի, լրագրության ոլորտի, հանրային քննարկումների ոլորտի նշանավոր և նշանակալի դեմքերով հանդես գալ: Այդ դեմքերը նաև պիտի ձևավորվեն Հանրային հեռուստատեսությունում և նրանք պետք է դառնան մեր հանրության հետ խոսելու, երկխոսելու կարևոր մունետիկներ: Եվ թերևս սա է, ընդհանուր առմամբ, Հանրային հեռուստատեսության դերակատարումը»:
Եզրափակելով՝ վարչապետը նաև շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականին Երևանում տարած հաղթանակի առիթով և հույս հայտնել, որ Հանրային հեռուստաընկերության 65-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողությունն առավել ևս կնշանավորվի Հայաստանի հավաքականի հաջող խաղով:
Այնուհետև վարչապետը տիկնոջ հետ հեռուստաընկերության բակում տեղադրված մեծ էկրանից հետևել է ֆուտբոլի Ազգերի լիգայի խմբային փուլի Շոտլանդիա-Հայաստան հանդիպմանը, որը հեռարձակվել է Առաջին ալիքով:

Премьер-министр Пашинян наградил ряд сотрудников Общественной телекомпании
Премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян, президентом Ваагном Хачатуряном, а также рядом высокопоставленных должностных лиц посетил Общественную телекомпанию Армении.
Премьер-министр и президент по случаю 65-летия Общественной телекомпании вручили награды группе сотрудников.
В частности, Никол Пашинян наградил Памятной медалью премьер-министра Республики Армения первую ведущую армянского телевидения, Народную артистку Армянской ССР, члена Совета Общественной телерадиокомпании Армении Нару Шлепчян и члена Совета Общественной телерадиокомпании Армении Эльмиру Арсенян. Награда последней была передана ее коллеге Артавазду Егояну, так как госпожа Арсенян находится за границей.
Благодарственных грамот премьер-министра были удостоены старший цифровой архивист Цифрового архива Общественной телекомпании Алвард Лазарян, начальник отдела монтажа Арсен Назарян, монтажер отдела обеспечения производственного процесса Службы новостей Смбат Саркисян и руководитель отдела лаборатории восстановления Телефонда Аничка Унанян.
После церемонии награждения премьер-министр Никол Пашинян поздравил всех с 65-летием Общественной телекомпании. “Вообще, я думаю, сам возраст подсказывает, что, по крайней мере, многих из присутствующих Общественная телекомпания сопровождала на протяжении всей их жизни. Вот почему у нас особое отношение и особые чувства к Общественной телекомпании, потому что на каждом этапе нашей жизни мы помним себя в роли зрителя Общественной телекомпании.
Сегодня я очень рад возможности отдать дань уважения сотрудникам Общественной телекомпании, которые на протяжении многих лет играли важнейшуую роль. И я должен надеяться, что Общественная телекомпания и дальше будет выступать с видными и знаменательными деятелями в области телевидения в Республике Армения, в области журналистики, в области общественных дискуссий. Эти лица также должны формироваться на Общественной телекомпании, и они должны стать важными рупорами для общения и диалога с нашим обществом. И, наверное, в этом, в целом, роль Общественной телекомпании”.
В заключение премьер-министр поздравил сборную Армении по футболу с одержанной в Ереване победой и выразил надежду, что торжественная церемония, посвященная 65-летию Общественной телекомпании, будет еще и ознаменована успешной игрой сборной Армении.
Затем премьер-министр с супругой на размещенном во дворе телекомпании большом экране посмотрел матч Шотландия-Армения группового этапа Лиги наций, который транслировался по Первому каналу.