Սերժ Սարգսյանի  գործն ուղարկվել է դատարան
Դատախազությունը հաստատել է Հայաստանի երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի, գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանի, «Ֆլեշ» ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի, գյուղատնտեսության նախկին փոխնախարար Սամվել Գալստյանի,  նախարարության բուսաբուծության վարչության նախկին պետ Գևորգ Հարությունյանի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունն ու գորժն այսօր ուղարկել դատարան։
Այս մասին InfoPort.am-ին հայտնեց գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը։
Հիշեցնենք, որ Հատուկ քննչական ծառայությունում քննված քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցության հիման վրա պարզվել է, որ «երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կազմակերպմամբ և «Ֆլեշ» ՍՊ ընկերության սեփականատեր Բարսեղ Բեգլարյանի դրդմամբ՝ գյուղատնտեսության նախարարի նախկին տեղակալ Սամվել Գալստյանի ու նույն նախարարության բուսաբուծության վարչության պետ Գևորգ Հարությունյանի օժանդակությամբ, գյուղատնտեսության նախկին նախարար Սերգո Կարապետյանի կողմից 2013 թվականի հունվարի 25-ից փետրվարի 7-ն ընկած ժամանակահատվածում կառավարության պահուստային ֆոնդից վատնվել է պետական աջակցության ծրագրերի իրականացման ընթացքում իրացված 15 մլն 391 հազար 765 լիտր դիզելային վառելիքի համար հատկացված սուբսիդիայի առանձնապես խոշոր չափերով գումարը՝ 489 մլն 160 հազար դրամը:

Дело третьего президента Армении направлено в суд
Прокуратура утвердила обвинительное заключение в отношении третьего президента Армении Сержа Саргсяна, бывшего министра сельского хозяйства Серго Карапетяна, владельца компании «Флеш» Барсега Бегларяна, бывшего замминистра сельского хозяйства Самвела Галстяна, бывшего начальника управления растениеводства Геворга Арутюняна и направила сегодня в суд.
Об этом InfoPort.Am сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генпрокуратуры Аревик Хачатрян.
Напомним, что на основе совокупности достаточных доказательств, полученных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследованному в Специальной следственной службе, выяснилось, что "по инициативе третьего президента Сержа Саргсяна и подстрекательству владельца ООО «Флеш» Барсега Бегларяна при содействии бывшего заместителя министра сельского хозяйства Самвела Галстяна и начальника управления растениеводства того же министерства Геворга Арутюняна, бывший министр сельского хозяйства Серго Карапетян в период с 25 января по 7 февраля 2013 года из резервного фонда правительства Армении растратил  субсидии, выделенные на реализацию программ государственной поддержки в размере 489 млн 160 тысяч драмов.