Շտայնմայերի՝ ՀՀ այցից առաջ DW-ով Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի մասին ֆիլմ է ցուցադրվել. Բաքուն հիստերիայի մեջ է
Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի այցից առաջ DW Documentary հեռուստաալիքը Հայաստանի մասին ֆիլմ է թողարկել, որում ընդգծվում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը պատկանել է Հայաստանին, իսկ Ստալինն այն զիջել է Ադրբեջանին: Նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը հարձակվել է Լեռնային Ղարաբաղի վրա:
Հիշեցնենք, որ Հայաստան այցի ֆոնին Շտայնմայերը սոցցանցի իր էջում հրապարակել էր Արցախի դրոշը և հիշեցրել, որ Արցախը ժամանակին առավելապես հայաբնակ է եղել:
Սակայն Բաքվի հիստերիայից հետո և Գերմանիայի դեսպանին ԱՀ ԱԳՆ կանչելուց հետո հրապարակումը ջնջվել է։
Սակայն Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսում Շտայնմայերն ընդգծել է, որ Բաքուն պետք է մի կողմ թողնի իր կասկածները և խաղաղության պայմանագիր ստորագրի Հայաստանի հետ:

Перед визитом Штайнмайера в РА по DW был показан фильм про Армению и Нагорный Карабах: Баку в истерике
Перед визитом президента Германии Франка-Вальтера Штайнмайера канал DW Documentary выпустил фильм про Армению, в котором подчеркивалось, что Нагорный Карабах принадлежал Армении, а Сталин уступил его Азербайджан, что Азербайджан напал на Нагорный Карабах.
Напомним, что на фоне визита в Армению Штайнмайер на своей странице в соцсетях опубликовал флаг Арцаха и напомнил, что он в свое время был преимущественно населен армянами.
Однако после истерии Баку и вызова посла ФРГ в МИД АР, публикация была удалена.
Однако на пресс-конференции в Ереване Штайнмайер подчеркнул, что Баку должен оставить в стороне свои сомнения и подписать мирный договор с Арменией.