Նիկոլ Փաշինյանը և ԵԱՀԿ գործող նախագահն անդրադարձել են ԼՂ շուրջ և Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ստեղծված իրավիճակին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի արտգործնախարար Զբիգնև Ռաուի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցությունն ու ընդգծել կազմակերպության դերը եվրոպական տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման գործում:
Նիկոլ Փաշինյանը և Զբիգնև Ռաուն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ, Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Կողմերը կարևորել են ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում և նշել Արցախի բնակչության հիմնարար իրավունքների պաշտպանության կարևորությունը:
Զբիգնև Ռաուն հավելել է, որ ԵԱՀԿ-ն շարունակելու է ջանքերը՝ նպաստելու ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ու Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ապահովմանը:

Премьер-министр Пашинян принял действующего председателя ОБСЕ, министра иностранных дел Польши Збигнева Рау
Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию во главе с действующим председателем ОБСЕ, министром иностранных дел Польши Збигневом Рау.
Премьер-министр отметил важность сотрудничества между правительством Республики Армения и ОБСЕ и подчеркнул роль организации в обеспечении безопасности и стабильности в европейском регионе.
Никол Пашинян и Збигнев Рау коснулись ситуации вокруг Нагорного Карабаха и на армяно-азербайджанской границе. Стороны подчеркнули важность всеобъемлющего урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ и отметили важность защиты фундаментальных прав народа Арцаха.
Збигнев Рау добавил, что ОБСЕ продолжит усилия по содействию исключительно мирному урегулированию нагорно-карабахского конфликта и обеспечению стабильности и мира на Южном Кавказе.