Նիկոլ Փաշինյանը և Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Մյունխենի անվտանգության համաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Եվրոպական հանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ ԵՄ-ն Հայաստանում իրականացվող ինստիտուցիոնալ բարեփոխումների հիմնական գործընկերն է և շնորհակալություն է հայտնել այդ ուղղությամբ ցուցաբերվող օժանդակության համար:
Ուրսուլա Ֆոն դեր Լայենը բարձր է գնահատել Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների ընթացքը և հայտնել ԵՄ պատրաստակամությունը` շարունակելու աջակցության ծրագրերը մեր երկրին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Եվրամիության Արևելյան գործընկերության տնտեսական ու ներդրումային պլանի շրջանակներում ՀՀ-ում իրականացվելիք ծրագրերի շուրջ:

202Никол Пашинян и Урсула фон дер Ляйен обсудили вопросы сотрудничества Армения-ЕС
На полях Мюнхенской конференции по безопасности премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с председателем Европейской комиссии Урсулой фон дер Ляйен.
Собеседники обсудили различные вопросы сотрудничества Армения-ЕС.
Никол Пашинян подчеркнул, что ЕС является основным партнером проводимых в Армении институциональных реформ, а также поблагодарил за помощь, оказанную в этом направлении.
Урсула фон дер Ляйен высоко оценила процесс проводимых в Армении демократических реформ и выразила готовность ЕС продолжать программы поддержки нашей страны.
Стороны обменялись мнениями о проектах, которые будут реализованы в Республике Армения в рамках экономического и инвестиционного плана Восточного партнерства Европейского союза.