Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը հեռախոսազրույց է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, տեղեկանում ենք ՌԴ կառավարության կայքից:
Վարչապետները քննարկել են հայ-ռուսական առևտրատնտեսական համագործակցության և Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում ինտեգրացիոն փոխգործակցության առանցքային հարցեր: Քննարկվել են կորոնավիրուսային վարակի դեմ պայքարի գերակա համատեղ խնդիրները:
Միխայիլ Միշուստինն ու Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ շնորհավորանքներ են փոխանակել Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:

Михаил Мишустин провёл телефонный разговор с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном
Состоялся телефонный разговор Председателя Правительства Российской Федерации Михаила Мишустина с Премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном.
Главы правительств обсудили ключевые вопросы российско-армянского торгово-экономического сотрудничества и интеграционного взаимодействия в рамках Евразийского экономического союза. Были рассмотрены приоритетные совместные задачи в борьбе с коронавирусной инфекцией.
Михаил Мишустин и Никол Пашинян обменялись также поздравлениями с Новым годом и Рождеством Христовым.