Հույս ունեմ Բրյուսելում Ալիևի հետ հանդիպմանը քննարկել խաղաղության պայմանագրի բոլոր հարցերը. Փաշինյան
Հայաստանը կոնկրետ եւ տրամաբանական լուծումներ է առաջարկում սահմանագծման եւ սահմանազատման, տարածաշրջանային կոմունիկացիաների բացման, Լեռնային Ղարաբաղում ռազմական էսկալացիան բացառելու առումով եւ մեզ մերժողականության կամ պայմանավորվածությունները չկատարելու մեջ մեղադրելու որեւէ հիմք կամ հիմնավորում չկա: Այս մասին այսօր՝ մարտի 31-ին, կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Կրկին անգամ Հայաստանի Հանրապետության պատրաստակամությունն եմ արտահայտում Ադրբեջանի հետ ստորագրելու խաղաղության պայմանագիր: Հայաստանը պատրաստ է խաղաղության  բանակցությունների անհապաղ մեկնարկին: Ապրիլի 6-ին Բրյուսելում նախատեսված է ԵՄ խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի, Ադրբեջանի նախագահի եւ իմ հանդիպումը:
Եվ ես հույս ունեմ այդ հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի նախագահի հետ քննարկել եւ համաձայնեցնել Խաղաղության բանակցությունների մեկնարկի հետ կապված բոլոր հարցերը»,-ընդգծեց Փաշինյանը:

Я надеюсь обсудить на встрече с Алиевым в Брюсселе все аспекты мирного договора: Пашинян
Армения предлагает конкретные и логические решения в плане демаркации и разграничения границ, открытия региональных коммуникаций, исключения военной эскалации в Нагорном Карабахе, и нет никаких оснований для обвинения нас в отрицании или невыполнении договоренностей.
Об этом заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства 31 марта. «Еще раз выражаю готовность Республики Армения подписать мирный договор с Азербайджаном.
Армения готова к немедленному началу мирных переговоров. И я надеюсь на этой встрече обсудить с президентом Азербайджана и согласовать все вопросы, связанные с началом мирных переговоров», - подчеркнул Пашинян. Отметим, что 6 апреля в Брюсселе намечена встреча глав Армении и Азербайджана под эгидой аредседателя Совета ЕС Шарля Мишеля.