ՀԱՊԿ ռազմական համագործակցության մարմինների ղեկավարների հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 1-ին Մինսկում
ՀԱՊԿ երկրների միջազգային ռազմական համագործակցության մարմինների ղեկավարների խորհրդակցությունը տեղի կունենա մարտի 1-ին Մինսկում։ Այս մասին այսօր հայտարարել է Բելառուսի պաշտպանության նախարարության Միջազգային ռազմական համագործակցության վարչության պետ Վալերի Ռևենկոն, փոխանցում Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Մարտի 1-ին Մինսկում տեղի կունենա ՀԱՊԿ անդամ երկրների միջազգային ռազմական համագործակցության մարմինների ղեկավարների հանդիպումը», - գրել է Ռևենկոն թվիթերում։
Բելառուսն այս տարի նախագահում է ՀԱՊԿ-ում, որի կազմում են նաև Հայաստանը, Ղազախստանը, Ղրղզստանը, Ռուսաստանը և Տաջիկստանը։

Встреча глав органов военного сотрудничества ОДКБ пройдет 1 марта в Минске
Совещание руководителей органов международного военного сотрудничества стран ОДКБ состоится в Минске 1 марта. Об этом во вторник сообщил начальник департамента международного военного сотрудничества Минобороны Белоруссии Валерий Ревенко.
"1 марта в Минске состоится совещание руководителей органов международного военного сотрудничества стран - членов ОДКБ", - написал Ревенко в Twitter.
Белоруссия в этом году председательствует в ОДКБ, куда также входят Армения, Казахстан, Киргизия, Россия и Таджикистан.
Ранее начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров сообщил, что ОДКБ в текущем году проведет комплекс совместных учений в форме оперативно-стратегических учений "Боевое братство".