Ռուսաստանի չորս շրջաններում ավելի քան 100 անօդաչու թռչող սարք է խոցվել
Ռուսաստանի չորս շրջաններում գիշերը հարյուրից ավելի անօդաչու թռչող սարքեր են ոչնչացվել։ Այս մասին հայտնում են ՌԴ ՊՆ-ից։
Ամենազանգվածային հարձակումները եղել են Ղրիմի վրա, որտեղ 51 անօդաչու թռչող սարք է խոցվել և կալանավորվել, ինչպես նաև Կրասնոդարի երկրամասում, որտեղ 44 անօդաչու թռչող սարքերի հարձակումը խափանվել է։ Բացի այդ, վեց անօդաչու թռչող սարք է խոցել Բելգորոդի շրջանում, մեկը՝ Կուրսկի շրջանում։ Ներգրավվել են նաև Սևծովյան նավատորմի ռազմածովային ավիացիան և պարեկային նավերը՝ Սև ծովում ոչնչացնելով վեց անօդաչու նավ։
Բելգորոդի շրջանում անօդաչուներից մեկը հարվածել է խաղաղ բնակիչներով մեքենային։ Արդյունքում մահացել են մի կին և չորս տարեկան երեխա։ Ընտանիքի գլուխը վիրավորվել է, սակայն ողջ է մնացել։

Свыше 100 беспилотников сбито за ночь над четырьмя регионами России
Свыше ста беспилотников уничтожено за ночь над четырьмя регионами России. Об этом сообщили в Минобороны РФ.
Самые массированные атаки были на Крым, где сбит и перехвачен 51 дрон, а также на Краснодарский край, где пресечена атака 44 БПЛА. Кроме того, шесть беспилотников сбито над Белгородской областью и один — над Курской. Также были задействованы морская авиация и патрульные катера Черноморского флота, уничтожившие шесть безэкипажных катеров в акватории Чёрного моря.
Один из беспилотников попал в автомобиль с гражданскими в Белгородской области. В результате погибли женщина и четырёхлетний ребёнок. Глава семейства получил травмы, но остался жив.