Կարկուտը եւ հորդառատ անձրեւը խափանումներ են առաջացրել Անկարայի օդանավակայանի աշխատանքում
Երեքշաբթի երեկոյան տեղացած հորդ անձրեւը, որն ուղեկցվել է կարկուտով, Անկարայում հանգեցրել է մի քանի մայրուղիների հեղեղման, խափանումներ են առաջացել տրանսպորտի եւ Թուրքիայի մայրաքաղաքի օդանավակայանի աշխատանքում, տեղեկացրել է TRT հեռուստաալիքը։
Հեռուստաընկերության տեղեկացմամբ՝ մի քանի շրջաններում, այդ թվում կենտրոնական, ճանապարհները վերածվել են գետերի, գոյացել են մի քանի կիլոմետր երկարություն ունեցող խցանումներ։ Հեղեղվել են մետրոյի մի քանի կայարաններ։ Կոմունալ ծառայությունները դժվարությամբ են հեռացնում ջուրը խաչմերուկներում եւ թունելներում։ Մի քանի շրջաններում հեղեղվել են տներ, խափանվել է էլեկտրամատակարարումը։
HavaSosyalMe պորտալի տվյալներով՝ թուրքական ավիաընկերությունների մոտ 10 ինքնաթիռներ չեն կարողացել վայրէջք կատարել Անկարայի «Էսենբողա» օդանավակայանում եւ պտտվել են երկնքում՝ երկրորդ վայրէջքի ակնկալիքով։ Մի քանի չվերթներ ուղարկվել են այլ օդանավակայաններ, մասնավորապես Քոնիա քաղաք (Թուրքիայի կենտրոնական մաս)։
Անկարայի իշխանությունները տեղեկացրել են, որ տարերքի դեմ պայքարում կենտրոնացրել են ողջ անձնակազմն ու առկա տեխնիկան։ Զոհերի մասին տվյալներ չկան։

Ливень с градом вызвал сбои в работе аэропорта Анкары
Ливень с градом, который во вторник вечером обрушился на Анкару, привел к подтоплениям нескольких магистралей, вызвал перебои в транспортном сообщении и работе аэропорта турецкой столицы, сообщил телеканал TRT.
По информации телекомпании, в нескольких районах, в том числе в центральных, дороги превратились в реки, образовались километровые автомобильные пробки. Дождевыми потоками залило некоторые станции метро. Коммунальные службы с трудом справляются с откачкой воды на перекрестах и в тоннелях. В нескольких районах есть подтопления домов, отмечены сбои в электроснабжении.
По данным портала HavaSosyalMedya специализирующегося на новостях гражданской авиации, порядка 10 самолетов турецких авиакомпаний не смогли сесть в аэропорту Анкары Эсенбога и кружили в небе в ожидании повторной посадки. Несколько рейсов были направлены в другие аэропорты, в частности города Конья в центральной части Турции.
Власти Анкары сообщили, что мобилизовали на борьбу со стихией весь персонал и имеющуюся технику. Данных о жертвах пока не поступало.