Իսրայելը եւ ՀԱՄԱՍ-ը հեռու են հրադադարի համաձայնագրից. NYT
Պաղեստինյան արմատական ՀԱՄԱՍ շարժումը եւ Իսրայելը հեռու են Գազայի հատվածում ամուր հրադադարի հաստատումից, քանի որ անիրականանալի պայմաններ են առաջադրում։ Այս մասին տեղեկացրել է The New York Times թերթը՝ հղում կատարելով դիվանագետներին։
Մարտական գործողությունների ձգձգման պատճառով վտանգ կա, որ հակամարտությունը կարող է տարածվել ամբողջ տարածաշրջանում, նշել է թերթը։
Ավելի վաղ պաղեստինյան շարժման ղեկավար Ուսամա Համդանը հայտնել էր, որ ՀԱՄԱՍ-ը մի քանի երկրներից առաջարկներ է ստացել, որոնք վերաբերում են Իսրայելի հետ Գազայում պահվող պատանդների փոխանակման մասին բանակցությունների կազմակերպմանը։

NYT: Израиль и ХАМАС далеки от соглашения о перемирии
Радикальное палестинское движение ХАМАС и Израиль далеки от достижения прочного перемирия в секторе Газа, так как выдвигают невыполнимые условия. Об этом сообщила газета The New York Times со ссылкой на дипломатов.
Из-за затягивания боевых действий существуют опасения, что конфликт может распространиться на весь регион, указывает газета.
Ранее член руководства палестинского движения Усама Хамдан заявил, что ХАМАС получил от нескольких стран предложения, касающиеся организации переговоров с Израилем об обмене удерживаемых в Газе заложников.