Իրանում մեկնարկել են անվտանգության ապահովման հարձակողական զորավարժությունները
Իրանի բանակը կիրակի երեկոյան կսկսի անվտանգության ապահովման հարձակողական զորավարժությունները, հաղորդում է Mehr-ը՝ վկայակոչելով բանակի հայտարարությունը:
Իրանի բանակը կիրակի օրը հայտարարել է, որ  անվտանգության ապահովման ռազմական հարձակողական զորավարժությունները կշարունակվեն առաջիկա երկու օրերին:
«Ցամաքային զորքերի հարձակողական և անվտանգության ապահովման զորավարժությունները կանցկացվեն մարտունակության բարձրացման և նոր սպառազինությունների ու տեխնիկայի հզորությունը ցուցադրելու նպատակով», - ասվում է Իրանի զինված ուժերի հայտարարության մեջ:
Խորասան-Ռեզավի նահանգի Թորբաթ-է-Ջամ շրջանում անցկացվող զորավարժություններին մասնակցելու են հրետանային, զրահատանկային ուժեր, դեսանտային զորքեր, անօդաչու թռչող սարքեր, ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոցներ և ցամաքային զորքերի 840-րդ հրթիռային խմբի ստորաբաժանումներ և նյութատեխնիկական ապահովման այլ ստորաբաժանումներ։

В Иране стартуют наступательные учения по обеспечению безопасности
Иранская армия начинает наступательные учения по обеспечению безопасности в воскресенье вечером, сообщает Mehr со ссылкой на заявление армии.
Иранская армия заявила в воскресенье, что военные наступательные учения по обеспечению безопасности  продлятся в течение следующих двух дней.
«Учения сухопутных войск по наступлению и обеспечению безопасности будут проводиться с целью повышения боевых возможностей и демонстрации мощи нового оружия и техники», - говорится в заявлении ВС Ирана.
Учения пройдут с участием артиллерии, бронетанковых войск, воздушно-десантных войск, беспилотных летательных аппаратов, средств радиоэлектронной борьбы и подразделений 840-й ракетной группы сухопутных войск  и других подразделений материально-технического обеспечения в районе Торбат-э-Джам в провинции Хорасан-Резави.