Գոշա Կուցենկոյի մեքենայում հայտնաբերել են սպանված կնոջ մարմին. SHOT
SHOT Թելեգրամ-ալիքը տեղեկացրել է, որ ռուս դերասան Գոշա Կուցենկոյի մեքենայում հայտնաբերվել է դանակահարված կնոջ մարմին։ Ալիքի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ մեքենան կայանել էր Մոսկվայի Կուտուզովի պողոտայի տներից մեկի բակում։ SHOT-ը նշել է, որ հին «Զապորոժեցում» դիակը նկատել են անցորդները։ Ինչպես հայտնի է դարձել ալիքին, մեքենան պատկանում է Կուցենկոյին։
Դեպքի վայր եկած փորձագետները տուժածի մարմնի վրա դանակի բազմաթիվ հետքեր են նկատել։ Մեքենայի սրահում հայտնաբերվել է նաեւ օգտագործված հակաբեղմնավորիչ։ Մահացածի ինքնությունը պարզվում է, ըստ ամենայնի՝ նա 30-35 տարեկան էր։ Սպանության մեջ կասկածվողը բերման է ենթարկվել։ Ըստ SHOT-ի՝ պարզվել է, որ նա 30-ամյա գործազուրկ Ալբերտ Աբդուլինն է Կազանից։
Նշվել է, որ տղամարդը բազմաթիվ դատվածություններ ունի, այդ թվում՝ սպանության, բռնաբարության, կողոպուտի եւ գողության համար։ Հարուցվել է քրեական գործ, հետաքննությունը վարում է ՌԴ Քննչական կոմիտեն, ընթացքին վերահսկելու է դատախազությունը։

SHOT: в машине Гоши Куценко обнаружили тело изрезанной женщины
Telegram-канал SHOT сообщил, что в машине российского актера Гоши Куценко обнаружено тело изрезанной женщины. По информации источника канала, автомобиль был припаркован во дворе одного из домов на Кутузовском проспекте в Москве. SHOT отметил, что тело в стареньком «Запорожце» заметили прохожие. Как стало известно каналу, авто принадлежит Куценко.
Прибывшие на место эксперты зафиксировали на теле убитой множество ножевых ранений. В салоне также было найдено использованное средство контрацепции. Личность погибшей устанавливается, на вид ей от 30 до 35 лет. Подозреваемый в убийстве задержан. По информации SHOT, им оказался 30-летний безработный Альберт Абдуллин из Казани.
Отмечается, что у мужчины большое количество судимостей, в том числе за убийство, изнасилование, разбой и кражу. Возбуждено уголовное дело, расследование ведет Следственный комитет России, его ход контролирует прокуратура.