Ալիեւն ընդունել է Ֆիդանին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն ընդունել է Թուրքիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հաքան Ֆիդանին։
Ինչպես տեղեկացրել է APA-ն, հանդիպման ժամանակ ընդգծվել է երկու երկրների միջեւ բարեկամական եւ եղբայրական հարաբերությունների հաջող զարգացումը բոլոր ոլորտներում։ Նշվել է, որ փոխադարձ այցելությունները եւ շփումները պետությունների ղեկավարների եւ այլ մակարդակներում ավանդ են ներդրել համագործակցության ամրապնդման գործում։
«Զրույցի ընթացքում վստահություն է հայտնվել, որ հարաբերություններն այսուհետ եւս կամրապնդվեն բոլոր ուղղություններով, տեղի է ունեցել կարծիքների փոխանակություն համագործակցության հեռանկարների եւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի վերաբերյալ»,- տեղեկացրել է ԶԼՄ-ն։

Президент Азербайджана Ильхам Алиев принял министра иностранных дел Турецкой Республики Хакана Фидана.
Как сообщает АПА, на встрече было подчеркнуто успешное развитие дружеских и братских отношений между двумя странами во всех сферах. Было отмечено, что взаимные визиты и контакты на уровне глав государств и других уровнях внесли вклад в дело укрепления нашего сотрудничества.
«В ходе беседы была выражена уверенность в том, что отношения и дальше будут укрепляться по всем направлениям, состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес», - сообщает СМИ.