Ադրբեջանը ցավակցություն է հայտնել Ռուսաստանին խաղաղապահների զոհվելու կապակցությամբ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը ցավակցություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների զոհվելու կապակցությամբ։
Չորեքշաբթի օրը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Լեռնային Ղարաբաղի Ջանյաթաղ գյուղի մոտակայքում ռուս խաղաղապահներով մեքենան հրաձգության տակ է հայտնվել և զինծառայողներ են զոհվել։ Գերատեսչությունում հավելել են, որ տեղում աշխատում են ՌԴ և Ադրբեջանի քննչական մարմինների ներկայացուցիչները։
«Մենք մեր խորին ցավակցությունն ենք հայտնում Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության ղեկավարությանը, ռուսական խաղաղապահ ստորաբաժանման հրամանատարությանը, զոհված զինծառայողների ընտանիքներին և հարազատներին և խնդրում ենք համբերություն հանդես բերել», - ասված է ադրբեջանական նախարարության հաղորդագրությունում։

Азербайджан выразил соболезнования России после гибели миротворцев
Минобороны Азербайджана выразило соболезнования России в связи с гибелью российских миротворцев в Карабахе.
Минобороны России сообщило в среду, что автомобиль с российскими миротворцами подвергся обстрелу из стрелкового оружия в районе населенного пункта Джанятаг в Нагорном Карабахе, военные погибли. В ведомстве добавили, что на месте работают российские и азербайджанские представители следственных органов.
«Выражаем глубочайшие соболезнования руководству Министерства обороны Российской Федерации, командованию российского миротворческого контингента, семьям и родственникам погибших военнослужащих и просим проявить терпение», - говорится в сообщении азербайджанского министерства.