Զինված ուժերի սպառազինությունն ու կարողությունները ավելացվել են տասնյակ տոկոսներով. Դավիթ Տոնոյան
Մեր սպառազինությունը և կարողությունները, որոնք անհրաժեշտ են Զինված ուժերում իրենց խնդիրները կատարելու համար, ավելացված են տասնյակ տոկոսներով, այսօր Եռաբլուր պանթեոնում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը՝ հրաժարվելով հստակ թվեր մատնանշել ռազմական գաղտնիք չբացահայտելու համար։
Անդրադառնալով զինված ուժերում սննդի մատակարարմանը, Տոնոյանը ընդգծեց, որ զորամասերի 40 տոկոսն անցել է սննդի ապահովման ձևաչափին։ Ավելին, ըստ նախարարի իրակաացվում է ամեն ինչ, որպեսզի զորամասերը 100 տոկոսով ապահովվեն սննդի ապահովման ծրագրով։ «Փորձնական ծրագիրը հաջողված է, մեզ համար նույնիսկ անսպասելի հաջողված է», -հավելեց Տոնոյանը։
Հարցին, թե Su-32 –երի հաջորդ խմբաքանակը ե՞րբ է բերվելու Հայաստան, նախարարը պատասխանեց կարճ. «Շուտով, շուտով»։ Լրագրողների խնդրանքով Տոնոյանը հիշեց իր մարտական ծառայությունից դրվագներ, ասաց, որ կյանքում առաջին դժվարություններն է ապրել այդ ժամանակ, որոնք շատ տպավորիչ են եղել. «Առաջին դժվարություններ, առաջին համզգեստ, առաջին անհարմար կոշիկները, գուլպաների փոխարեն նախկինում պարծելկեք ունեինք և այլն, և այլն»։

Вооружение и возможности ВС Армении  увеличились в десятки раз: Давид Тоноян
Наше вооружение и возможности, необходимые для выполнения поставленных перед Вооруженными силами задач, увеличились в десятки раз, заявил сегодня на брифинге в пантеоне "Ераблур" министр обороны Армении Давид Тоноян.
Он подчеркнул, что 40% воинских частей ВС перешли на формат частного обеспечения процесса питания. Более того, по словам министра, скоро на эту систему перейдут все части ВС. "Это опыт оправдал все наши ожидания ", - заверил Тоноян.
На вопрос, когда будет доставлена следующая партия Су-32 в Армению, министр ответил коротко. «Скоро, очень скоро».
По просьбе журналистов Тоноян вспомнил эпизоды своей боевой службы, сказал, что первые трудности в жизни пережил именно тогда. «Первые трудности, первые неудобные туфли»,- разоткровенничался министр.