Երեկ խոսել եմ Ադրբեջանի նախագահի հետ, որպեսզի արտահայտեմ մեր խորը մտահոգությունը ԼՂ-ում հումանիտար իրավիճակի վատթարացման կապակցությամբ. Բլինքեն
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը զանգահարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևին: Այս մասին ասվում է ԱՄՆ արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարի թվիթերյան էջում: Նշվում է, որ զրույցի ընթացքում նա խորը մտահոգություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի կապակցությամբ:
"Երեկ ես խոսել եմ Ադրբեջանի նախագահ Ալիևի հետ, որպեսզի արտահայտեմ մեր խորը մտահոգությունը Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի վատթարացման կապակցությամբ: Միացյալ Նահանգները բոլոր կողմերին կոչ է անում շարունակել երկխոսությունը՝ կայուն խաղաղության համաձայնագրի հասնելու համար", - գրել է Բլինքենը:

Вчера я разговаривал с президентом Азербайджана, чтобы выразить нашу глубокую обеспокоенность ухудшением гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе: Блинкен
Госсекретарь США Энтони Блинкен позвонил президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву, сообщается в Twitter-аккаунте главы американского внешнеполитического ведомства. Уточняется, что во время разговора он выразил глубокую обеспокоенность по поводу гуманитарного положения в Нагорном Карабахе.
Вчера я разговаривал с президентом Азербайджана Алиевым, чтобы выразить нашу глубокую обеспокоенность ухудшением гуманитарной ситуации в Нагорном Карабахе, - написал Блинкен.