Բաքուն Ստեփանակերտից թույլտվություն է խնդրում Շուշիում զորքերի ռոտացիայի համար. WarGonzo
WarGonzo նախագիծը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական զինված ուժերը մինչ այժմ չունեն ճանապարհային հաղորդակցություն գրավված Շուշի քաղաքի հետ:
Ադրբեջանական կողմը ստիպված է թույլտվություն խնդրել Ստեփանակերտից, որպեսզի իր զորքերի ռոտացիան քաղաքում անցկացնի Ֆիզուլի-Կարմիր շուկա-Շուշի մայրուղով: Միջանցքով անցնող շարասյունին ուղեկցում են ռուս խաղաղապահները ։
Հիշեցնենք, որ ադրբեջանական ստորաբաժանումները թուրքական հատուկ ջոկատայինների եւ ահաբեկիչների ուղեկցությամբ մտել են Շուշի քաղաք Բաքվի հսկայական կորուստների գնով "դժոխք" կոչվող կիրճով: Շուշիում թշնամու ուժերի ներթափանցումը մինչ օրս բազմաթիվ հարցեր է առաջացնում։

Баку просит разрешение у Степанакерта для ротации войск в Шуши — WarGonzo
Проект @WarGonzo сообщает, что азербайджанские Вооруженные силы до сих пор не имеют дорожного сообщения с захваченным городом Шуши.
Азербайджанская сторона вынуждена запрашивать разрешения у Степанакерта, чтобы провести ротацию своих войск в городе через трассу Физули-Краный Базар-Шуши. Колонну при проходе по коридору сопровождают российские миротворцы.
Напомним, что азербайджанские подразделения в сопровождении с турецким спецназом и террористов пробрались до города Шуши через ущелье, названное “адским” из-за огромного количества потерь Баку. Проникновение вражеских сил в Шуши до сих пор вызывает множество вопросов.