Արցախի ԱԱԾ-ն ի զորու է ապահովելու Արայիկ Հարությունյանի անվտանգությունը
Արցախի ԱԱԾ-ն ի զորու է ապահովելու Արայիկ Հարությունյանի անվտանգությունը: Արցախի Հանրապետության ԱԱԾ հայտարարության մեջ ասվում է․
"Հաշվի առնելով Ադրբեջանի Հանրապետության դատախազության կողմից Արցախի Հանրապետության նախագահին պատասխանատվության ենթարկելու մասին տարածած հաղորդագրությամբ պայմանավորված մեր հասարակության շրջանում առաջացած մտահոգությունը, ԱՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը վստահեցնում է, որ ծառայությունը ի զորու է ապահովելու իր առջև դրված ինչպես պետական պաշտոնատար անձանց անվտանգությունը ի դեմս հանրապետույթյան նախագահի, այնպես էլ Արցախի Հանրապետության յուրաքանչյուր քաղաքացու և Արցախ այցելած անձանց անվտանգությունը` իրականացնելով լրացուցիչ միջոցառումներ":
Հիշեցնենք՝ Ադրբեջանը հետախուզում է հայտարարել է Արցախի նախագահ Աարայիկ Հարությունկանի նկատմամբ և սպառնացել կալանավորել նրան։

СНБ Арцаха в состоянии обеспечить безопасность Араика Арутюняна
Служба национальной безопасности Арцаха выступила с заявлением относительно угроз Баку в адрес президента Арцаха Араика Арутюняна.
В заявлении СНБ Арцаха, в частности, говорится: «Учитывая беспокойство в нашем обществе, вызванное сообщением прокуратуры Азербайджана относительно привлечения к ответственности президента Арцаха, Служба национальной безопасности  Республики Арцах заверяет, что в состоянии обеспечить безопасность госчиновников, в лице президента республики, а также, каждого гражданина Арцаха, граждан, посещающих республику, посредством проведения дополнительных мероприятий».
Напомним, что Азербайджан объявил в международный розыск президента Арцаха Аарайика Арутюнкана и пригрозил арестовать его.