Վիրավորված ոստիկանի վիճակը բավարար է, նա մի քանի օրից կարող է դուրս գրվել հիվանդանոցից
Այս գիշեր Երևանում տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով 25-ամյա ոստիկան Արմեն Կարենի Հակոբյանի վիճակը բավարար է, նա գտնվում է նեյրովիրաբուժական բաժանմունքում, Primenews.am-ին տեղեկացրեց Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնի մամուլի քարտուղար Ծովինար Խաչատրյանը:
Նրա խոսքով, ոստիկանը բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել գլխի գագաթային շրջանում պատռված վերքով, ունի փափուկ հյուսվածքների սալջարդ և գլխուղեղի ցնցում: «Բժիշկներն ասում են, որ մի քանի օրից նա կարող է դուրս գրվել հիվանդանոցից», -ասաց Խաչատրյանը:
Ավելի վաղ պաշտոնապես հայտարարվել էր, որ հոկտեմբերի լույս 16-ի գիշերը' ժամը 04․30-ի սահմաններում, ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի պահպանության բաժնի գիշերային ծառայություն իրականացրած կարգախմբերից մեկի ոստիկանները «Հաղթանակ» զբոսայգու մուտքի մոտ նկատել են երկու անձի։
Վերջինները տեսնելով պարեկային մեքենան փախել են։ Ոստիկանության ծառայողները հետապնդել են նրանց և Ազատության պողոտայում բռնել։ Բռնված անձինք դիմադրել են։ Այդ ընթացքում նրանցից մեկը խլել է ոստիկաններից մեկի հաշվեցուցակային ատրճանակն ու կրակել նրանցից մեկի վրա, ինչպես նաև ատրճանակի բռնակով հարվածել մյուս ոստիկանին։ Ստացած հրազենային վնասվածքի հետևանքով՝ Արաբկիրի պահպանության բաժնի ոստիկան, 38-ամյա Տիգրան Առաքելյանը մահացել է։ Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել: Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեն տեղեկացրեց, որ հայտնաբերվել են ոստիկանի սպանության մեջ կասկածվողները, որոնք եղբայրներ են՝ ծնված, 2003 և 2001 թվականներին( Նրանք ձերբակալվել են:

Состояние раненого полицейского удовлетворительное, он через несколько дней может быть выписан из больницы
Состояние 25-летнего полицейского Армена Кареновича Акопяна удовлетворительное, он находится в нейрохирургическом отделении, сообщила Primenews. am пресс-секретарь медцентра "Григор Лусаворич" Цовинар Хачатрян.
По ее словам, полицейский был доставлен в медицинский центр с рваной раной в области головы,  ушибом мягких тканей и сотрясением мозга. “Однако его состояние удовлетворительное, и, по словам врачей, он в ближайшие дни может быть выписан из больницы”,- сообщила Хачатрян.
Ранее сообщалось, что в ночь на 16 октября около 04: 30 полицейские одного из нарядов, осуществивших ночную службу отдела охраны Арабкира Главного управления государственной охраны полиции Армении, заметили у входа в парк «Ахтанак» двух человек.
Последние, увидев патрульную машину, сбежали. Сотрудники полиции преследовали их и задержали на проспекте Свободы. Пойманные лица сопротивлялись. За это время один из них отобрал у одного из полицейских табельный пистолет и выстрелил в него, а также ударил другого рукояткой пистолета. В результате полученного огнестрельного ранения 38-летний полицейский отдела охраны Арабкира Тигран Аракелян скончался. Позже Следственный комитет сообщил, что обнаружены подозреваемые в убийстве полицейского, которые являются братьями, родившимися, в 2003 и 2001 годах, они были арестованы:
Как сообщает пресс-служба Следственного комитета, в ходе предварительного следствия выяснилось, что братья за несколько часов до инцидента совершили кражу в одном из салонов красоты административного района Арабкир, после чего были замечены полицейскими и обратились в бегство. В ходе предварительного следствия выяснилось, что братья спрятали кражу под одним из мостов.