Տղամարդը փորձել է բացել Երևանից Մոսկվա թռչող ինքնաթիռի դուռը
Օտարերկրացին ագրեսիա է դրսևորել Երևան-Մոսկվա չվերթի ինքնաթիռի բորտուղեկցորդների նկատմամբ և թռիչքի ժամանակ փորձել է բացել դուռը: Այս մասին լրագրողներին հայտնել Է ՌԴ ՆԳՆ ներկայացուցիչ Իրինա Վոլկը:
՛՛Դոմոդեդովո՛՛ օդանավակայանում Ռուսաստանի ՆԳՆ հերթապահ մաս հաղորդում է ստացվել Երևան-Մոսկվա չվերթի ուղևորի ոչ ադեկվատ պահվածքի մասին՛՛,-գրել է Վոլկը Telegram-ի իր ալիքում:
Ոստիկանության տեղեկություններով՝ թռիչքի ժամանակ մերձավոր արտերկրի պետություններից մեկի քաղաքացին ՛՛ագրեսիա է դրսևորել բորտուղեկցորդների նկատմամբ, փորձել է բացել սրահի դուռը՛՛:
Վոլկի խոսքով՝ ավիաընկերության աշխատակիցներն ու ուղեւորները դռնից հետ են մղել կռվարարին՝ նրա ձեռքերն ամրացնելով պլաստիկ կապերով։ Ինքնաթիռի հրամանատարը ակտ է կազմել օդանավում հասարակական կարգի և վարքագծի կանոնների խախտման վերաբերյալ:
Տղամարդուն տեղափոխել են ՛՛Դոմոդեդովո՛՛ ՆԳՆ հերթապահ մաս՝ հետագա քննության համար։
՛՛Ոստիկանները նրան առաջարկել են բժշկական զննություն անցնել թմրադեղերի ազդեցության պատճառով, որից նա հրաժարվել է՛՛, -հավելել է Վոլկը:
Տղամարդը վարչական պատասխանատվության է ենթարկվել Ռուսաստանի Դաշնության վարչական օրենսգրքի 6.9-րդ հոդվածի 2-րդ մասով: Նրա նկատմամբ պատիժ է նշանակվել 7 օրով վարչական կալանք՝ Ռուսաստանի սահմաններից դուրս արտաքսմամբ։

Дебошир попытался открыть дверь самолета, летевшего из Еревана в Москву
Иностранец проявил агрессию к бортпроводникам самолета рейса Ереван-Москва и попытался открыть дверь во время полёта, сообщила журналистам представитель МВД РФ Ирина Волк.
"В дежурную часть ЛУ МВД России в аэропорту "Домодедово" поступило сообщение о неадекватном поведении пассажира рейса Ереван-Москва", - написала Волк в своем Telegram-канале.
По информации полиции, во время полета гражданин одного из государств ближнего зарубежья "проявлял агрессию в отношении бортпроводников, пытался открыть дверь в салоне". По словам Волк, работники авиакомпании и пассажиры оттеснили дебошира от двери, зафиксировав ему руки пластмассовыми стяжками. Командир самолета составил акт о нарушении общественного порядка и правил поведения на борту.
Мужчина доставлен в дежурную часть МВД в "Домодедово" для дальнейшего разбирательства. "Полицейские предложили ему пройти медицинское освидетельствование на состояние наркотического опьянения, от которого он отказался", - добавила Волк.
Дебошир привлечен к административной ответственности по части 2 статьи 6.9 КоАП РФ. Ему назначено наказание в виде административного ареста на семь суток с выдворением за пределы России.