Նախարարությունը պարզաբանում է տարածել բուժաշխատողների՝ աշխատավարձ չստանալու վերաբերյալ
Ի պատասխան մամուլում շրջանառվող այն տեղեկատվությանը, որ բուժաշխատողներն աշխատավարձ չեն ստացել՝ առողջապահության նախարարությունը հայտնում է, որ բժշկական կազմակերպություններին ամսական կտրվածքով, պետական պատվերի շրջանակում, իրականացրած բժշկական օգնության և սպասարկման դեպքերի համար փոխհատուցում է տրամադրում: Այս մասին ասված է ԱՆ հայտարարության մեջ։
2021 թվականի փետրվարի ընթացքում մատուցված բժշկական օգնության և սպասարկման դեպքերի էլեկտրոնային փոխհատուցման ընթացակարգում որոշակի տեխնիկական խնդիրներ են առաջացել, որի պատճառով բյուջեի` թվով 24 միջոցառումներից 4-ի մասով ֆինանսական փոխհատուցումներն ուշանում են:
Միևնույն ժամանակ նշենք, որ մոտ ժամանակում ֆինանսական փոխհատուցումները, համապատասխան ծավալով, կտրամադրվեն բժշկական կազմակերպություններին, այդ թվում` «Շտապօգնություն» ՓԲԸ-ին:

Минздрав отреагировал на публикации СМИ о том, что медработники не получили зарплату
Министерство здравоохранения выступило с разъяснениями относительно публикаций СМИ о том, что медработники не получили зарплату.
«Сообщаем, что Министерство здравоохранения ежемесячно в рамках госзаказа предоставляет медицинским организациям компенсацию за оказанную медицинскую помощь и медобслуживание.
В процедуре электронной компенсации за оказанную в феврале 2021 года медицинскую помощь и медобслуживание возникли некоторые технические проблемы, из-за которых финансовые компенсации по части 4 из 24 мероприятий бюджета задерживаются.
В то же время отмечаем, что в ближайшее время финансовые компенсации в соответствующем объеме будут предоставлены медицинским организациям, в том числе ЗАО «Скорая помощь»», - говорится в пояснении.