Ադրբեջանցիները քարեր են նետել զոհված զինածայողների մարմինները տեղափոխող մեքենայի վրա, ջարդել ապակիները. Գորիսի փոխքաղաքապետ
Երեկ գիշերն ադրբեջանցիները քարեր են նետել զոհված զինածայողների մարմինները տեղափոխող մեքենայի վրա, ջարդել ապակիները։ Այս մասին այսօր՝ մարտի 29-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Գորիսի փոխքաղաքապետ Իրինա Յոլյանը։
«Երեկ գիշերն ադրբեջանցիները քարեր են նետել զոհված զինածայողների մարմինները տեղափոխող մեքենայի վրա, ջարդել ապակիները։
Վարորդը պատմում է, որ Ստեփանակերտից գիշերն է դուրս  եկել,  դեպի Գորիս ճանապարհվել,  թանձր մառախուղ է եղել, զգացել է, որ մեքենային  քարերով հարվածում են։ Դեպքը տեղի է ունեցել գիշերը, ժամը՝ 01։30-ին։ Վարորդը կանգ չի առել,  շարունակել է  վարել, Գորիս է հասցրել   զոհվածների մարմինները։
Սրանք փաստեր են թշնամու ագրեսիվ վարքի մասին, որոնք   պետք է արձանագրվեն եւ միջոցներ ձեռնարկվեն։ Խաղաղ բնակչի անվտանգ տեղաշարժի իրավունքը ի վերջո ո՞վ  պետք է վերջապես երաշախավորի»,- գրել է նա։

Вчера ночью азербайджанцы забросали камнями машину, перевозящую останки погибших военнослужащих, разбили стекла։ заместитель мэра города Горис
Вчера ночью азербайджанцы забросали камнями машину, перевозящую останки погибших военнослужащих, разбили стекла. Об этом сообщила заместитель мэра города Горис Сюникской области Армении Ирина Йолян.
"Водитель рассказывает, что ночью выехал из Степанакерта, направился в Горис, был густой туман, он почувствовал, что в машину бросают камни. Инцидент произошел ночью, в 01:30. Водитель не остановился, продолжил вести машину, доставил тела погибших в Горис", - написала Йолян на своей странице в Facebook.
По её словам, это факты об агрессивном поведении врага, которые необходимо зафиксировать, и необходимо принять меры.
"Кто, в конце концов, должен гарантировать право на безопасное передвижение мирного жителя?" - задаётся вопросом заместитель мэра города Горис.