Ընդդիմադիր պատգամավորները հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղարի Ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով փոխտեղակալի հետ
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորներ Աննա Գրիգորյանի, Արամ Վարդեւանյանի եւ Գեղամ Մանուկյանի հետ հանդիպել են ԱՄՆ պետքարտուղարի Ժողովրդավարության, մարդու իրավունքների և աշխատանքի հարցերով փոխտեղակալ Կարա ՄըքԴոնալդի հետ:
Քննարկման առարկան են դարձել Հայաստանում տեղի ունեցող վերջին իրադարձությունները եւ դրանով պայմանավորված մարդու իրավունքների պաշտպանության իրավիճակը այսօրվա Հայաստանում:

Оппозиционные депутаты встретились с заместителем госсекретаря США по вопросам демократии, прав человека и труда, была обсуждена ситуация с правами человека в Армении
Глава Комиссии НС РА по вопросам защиты прав человека Тагуи Товмасян с депутатами от блока «Армения» Анной Григорян, Арамом Вардеваняном и Гегамом Манукяном, встретилась с заместителем госсекретаря США по вопросам демократии, прав человека и труда Карой Макдональд. Предметом обсуждения были последние события в Армении и обусловленная этим ситуация по защите прав человека в сегодняшней Армении.