Պատրաստ ենք շարունակել կառուցողական երկխոսությունը․ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում է Կրեմլի Կրեմլի լրատվական ծառայությունը։
«Հուսով եմ, որ Ձեր կառավարության գործունեությունը կնպաստի ռուս-հայկական բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում խաղաղության, անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը:
Մեր կողմից, մենք պատրաստ ենք շարունակել կառուցողական երկխոսությունը և համատեղ աշխատանքը երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ», – ընդգծել է Պուտինը:

Президент РФ Владимир Путин поздравил Никола Пашиняна с назначением на пост премьер-министра РА
Президент Российской Федерации Владимир Путин направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Oб этом сообщает пресс-служба  Кремля.
Уважаемый Никол Воваевич,
примите поздравления по случаю Вашего назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Рассчитываю, что деятельность возглавляемого Вами правительства будет способствовать дальнейшему развитию дружественных, союзнических российско-армянских отношений, а также упрочению мира, безопасности и стабильности на Южном Кавказе.
Со своей стороны готовы к продолжению конструктивного диалога и совместной работы по актуальным вопросам двусторонней и региональной повестки дня.