Փաշինյանի հետ դեկտեմբերի 7-ին նախատեսված հանդիպումը չի կայանա. Ալիևը հայտնել է, թե ինչ է ցանկացել Փաշինյանը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ դեկտեմբերի 7-ին Բրյուսելում նախատեսված հանդիպումը չի կայանա: Ինչպես գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
«Բրյուսելում հանդիպումը պետք է կայանար դեկտեմբերի 7-ին։ Բայց երեկ Հիքմեթ Հաջիևն ինձ տեղեկացրեց, որ իր հետ կապվել են Շառլ Միշելի գրասենյակից և հայտնել, որ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը համաձայնել է հանդիպմանը միայն այն դեպքում, եթե դրան մասնակցի Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնը։ Սա նշանակում է, որ այս հանդիպումը չի կայանա»,- ասել է Ալիևը:

Алиев отказался от запланированной в декабре встречи с Пашиняном в Брюсселе: он там не желает видеть Макрона
Президент Азербайджана Ильхам Алиев отказался от запланированной 7 декабря в Брюсселе встречи с премьером Армении Николом Пашиняном по причине того, что он не желает там видеть лидера Франции Эммануэля Макрона.
На участии Макрона во встрече настаивает армянская сторона. «Из офиса главы Евросовета проинформировали, что Никол Пашинян согласен на эту встречу только при условии участия в ней президента Франции. А это означает, что встреча не состоится»,- заявил Алиев.