Մարիո Դրագին՝ Նիկոլ Փաշինյանին. Վստահ եմ՝ կկարողանանք աշխատել Իտալիան և Հայաստանը կապող խորը բարեկամության հիման վրա
Իտալիայի Հանրապետության նախարարների խորհրդի նախագահ Մարիո Դրագին շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ: Ինչպես Infoport.am-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Պարոն վարչապետ,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ղեկավարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ ցանկանում եմ իմ և Իտալիայի Հանրապետության կառավարության անունից Ձեզ հղել ամենաջերմ շնորհավորանքները և հաջողություններ մաղթել Ձեզ՝ կառավարության գործունեությունում:
Վստահ եմ, որ մենք կկարողանանք միասին աշխատել այն խորը բարեկամության հիման վրա, որը միավորում է Իտալիան և Հայաստանը՝ ամրապնդելու համար մեր երկկողմ հարաբերությունները յուրաքանչյուր ոլորտում և նպաստելու Ձեր երկրի և ամբողջ կովկասյան տարածաշրջանի համար խաղաղության, կայունության և զարգացման հեռանկարների խթանմանը:
Նախագահ Սարգսյանի առաջիկա պետական այցը Իտալիա արժեքավոր հնարավորություն կհանդիսանա մեր հոյակապ գործընկերությունը նաև Հայաստանի և Եվրոպական միության միջև հարաբերությունների շրջանակներում խորացնելու համար:

Мы сможем работать на основе глубокой дружбы между Италией и Арменией: Марио Драги - Пашиняну
Председатель Совета министров Итальянской Республики Марио Драги направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Как сообщили Infoport.am в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Республики Армения, в послании говорится:
“Господин премьер-министр,
От имени правительства Итальянской Республики и от себя лично хочу передать Вам свои самые теплые поздравления по случаю Вашего назначения на пост премьер-министра Республики Армения и пожелать Вам успехов в деятельности правительства.
Уверен, что мы сможем работать вместе на основе глубокой дружбы, которая объединяет Италию и Армению, для укрепления наших двусторонних отношений во всех областях и продвижения перспектив мира, стабильности и развития для Вашей страны и всего кавказского региона.
Предстоящий государственный визит президента Саркисяна в Италию станет ценной возможностью для углубления нашего прекрасного партнерства в рамках отношений между Арменией и Европейским союзом.