Ի գիտություն պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում ստացող քաղաքացիների
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում ստանալու համար փաստաթղթերի ներկայացման վերջնաժամկետը 2021 թվականի հոկտեմբերի 31-ն է:
ՀՀ կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 12-ի N 451-Ն որոշման պահանջներին համապատասխան՝ գիտության և կրթության բնագավառներում նշանակալի նվաճումներ ունեցող քաղաքացիները պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետում ստանալու նպատակով կարող են դիմել Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարություն 2021 թվականի հոկտեմբերի 1-ից մինչև 2021 թվականի հոկտեմբերի 31-ը ներառյալ:
Դիմումը (ըստ ներկայացված ձևի) և դիմումին կից ներկայացվող ՀՀ կառավարության 2018 թվականի ապրիլի 12-ի N 451-Ն որոշման պահանջներին համապատասխան անհրաժեշտ փաստաթղթերի բնօրինակները և դրանց պատճենները պետք է ներկայացնել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության ընդհանուր բաժին և ստանալ դիմումը նախարարություն մուտքագրվելու վերաբերյալ ստացական:

Крайний срок представления документов для получения отсрочки от призыва на обязательную военную службу - 31 октября 2021 года
Министерство образования, науки, культуры и спорта РА сообщает, что крайний срок представления документов для получения отсрочки от призыва на обязательную военную службу - 31 октября 2021 года.
В соответствии с требованиями постановления Правительства РА N 451- N от 12 апреля 2018 года граждане, имеющие значительные достижения в области науки и образования, с целью получения отсрочки от призыва на обязательную военную службу могут обратиться в Министерство образования, науки, культуры и спорта с 1 октября 2021 года по 31 октября 2021 года включительно.
Заявление (по представленной форме) и прилагаемые к заявлению документы в соответствии с требованиями постановления Правительства РА N 451-N от 12 апреля 2018 года, оригиналы необходимых документов и их копии должны быть представлены в общий отдел Министерства образования, науки, культуры и спорта РА.