Հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի դին
Քիչ առաջ Երևան քաղաքի Պարույր Սևակի փողոցի բնակարաններից մեկում հայտնաբերվել է ԱԱԾ նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանի դին՝ հրազենային վիրավորումով, տեղեկացնում են ՔԿ լրատվական ծառայությունից:
ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանի հանձնարարությամբ այս պահին դեպքի վայր են մեկնում ՀՀ ՔԿ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ՔԿ ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետ Արթուր Մելիքյանը, ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության պետի տեղակալ Վ.Մեսրոպյանը:
Դեպքի վայրում աշխատում են ՀՀ ՔԿ Քանաքեռ- Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնի քննիչները՝ քննչական բաժնի պետ Հ. Գևորգյանի գլխավորությամբ:

Обнаружено тело бывшего директора СНБ Георгия Кутояна
В одной из квартир на улице Паруйра Севака в Ереване обнаружено тело бывшего начальника СНБ Георгия Кутояна с огнестрельным ранением.
Как сообщает Следственный Комитет Армении, по поручению председателя СК Айка Григоряна на место происшествия выехали заместитель председателя СК, начальник Главного управления по расследованию особо важных дел Артур Меликян, заместитель начальника Главного управления по расследованию особо важных дел СК В.Месропян.
На месте происшествия работают следователи следственного отдела административных округов Канакер-Зейтун СК РА во главе с начальником следственного отдела Г.Геворкяном.