Հայկական կողմը որևէ հանդիպում չի չեղարկել և չի մերժել․ ԱԳՆ խոսնակը՝ սահմանազատման հանձնաժողովի աշխատանքների մասին
ՀՀ ԱԳ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը մեկնաբանել է Ադրբեջանի նախագահի՝ սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի աշխատանքների մասին հայտարարությունները՝ նշելով, որ հայկական կողմը շարունակում է հավատարիմ մնալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչմանը:
Ըստ այդմ, հայկական կողմը որևէ հանդիպում չի չեղարկել և չի մերժել:
Երկու երկրների ղեկավարների՝ Սոչիում և Բրյուսելում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակներում հայկական կողմը շարունակում է պատրաստակամ լինել հանձնաժողովների աշխատանքների մեկնարկը տալու համար:

Армянская сторона не отменяла и не отказывалась ни от одной встречи: Комментарий МИД РА о работе Комиссии по демаркации и приграничной безопасности
МИД Армении прокомментировал заявление советника президента Азербайджана о том, что Ереван отказался от встречи в рамках Комиссии по демаркации и приграничной безопасности.
"Армянская сторона остается приверженой реализации достигнутых договоренностей. Соответственно, армянская сторона не отменяла и не отказывалась ни от одной встречи. В рамках договоренностей, достигнутых между руководителями двух стран в Сочи и Брюсселе, армянская сторона по-прежнему готова приступить к работе комиссий",- говорится в заявлении МИД РА.