Հայաստանի, Արցախի  և  Հայ  Ժողովրդի  արտաքին անվտանգության  առողջ  և  հզոր  ողնաշարը  բացառապես  հայ  և  ռուս  ժողովուրդների  անդավաճան  եղբայրությո՛ւնն  է․ Ասրյան
Հայաստանի, Արցախի և Հայ Ժողովրդի արտաքին անվտանգության առողջ և հզոր ողնաշարը բացառապես հայ և ռուս ժողովուրդների անդավաճան եղբայրությո՛ւնն է․ Ասրյան
Հայաստանի, Արցախի և Հայ Ժողովրդի արտաքին անվտանգության առողջ և հզոր ողնաշարը բացառապես հայ և ռուս ժողովուրդների անդավաճան եղբայրությո՛ւնն է։ Այս մասին ասվու է  «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցության Առաջնորդ, «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր, գնդապետ՝ Խաչիկ Ասրյանի հայտարարության մեջ, որում մասնավորապես ասված է․
«Անբեկանելի է, որ 21-րդ դարում Երկիր մոլորակում չկա որևէ պետության մեջ գործող մի կուսակցություն, որն իր ժողովրդի և իր պետության անվտանգության և վերջինիս հզորացման համար չունենա դաշնակից-բարեկամ պետություն, որն էլ ենթադրում է արտաքին քաղաքականության կողմնորոշվածություն:
Այո՛, «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունն, իր ստեղծման պահից, շատ լավ գիտակցում է և համոզված է, որ, բացառապես Ռուսաստանի Դաշնության հետ` ի դեմս քրիստոնյա ռուս ժողովրդի, պետք է առաջ շարժվենք և հզորացնենք Հայաստանն ու Ռուսաստանը` որպես հավատարիմ, անդավաճան քրիստոնյա եղբայրների և դաշնակից-բարեկամ պետությունների: Հայերիս ի վերուստ տրված հայկական բարձրավանդակում խաղաղություն ապահովելը բացառապես կախված է Հայաստանի և Ռուսաստանի ազնիվ, անփոխարինելի բարեկամությունից, հետևաբար, պետք է՝
• նպաստել և աջակցել քրիստոնյա հայ և ռուս ժողովուրդների՝ դաշնակից-բարեկամ պետությունների՝ Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության ազնիվ ու անփոխարինելի բարեկամության անընդհատ ամրապնդմանն ու հզորացմանը.
• նպաստել և աջակցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև պետական իշխանությունների (օրենսդիր, գործադիր, դատական մարմիններ) կողմից պաշտոնապես կնքված ռազմական, քաղաքական, տնտեսական և մյուս ոլորտներին վերաբերող բոլոր միջազգային պայմանագրերի կատարմանը, պահպանմանն ու նոր՝ առավել արդյունավետ պայմանագրերի կնքմանը.
• նպաստել և աջակցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև տնտեսության բոլոր ճյուղերին վերաբերող համատեղ ծրագրերի իրականացմանը, ինչպես նաև՝ նոր ծրագրերի ստեղծմանն ու իրագործմանը.
• նպաստել և աջակցել Հավաքական Անվտանգության Պայմանագրի Կազմակերպության (ՀԱՊԿ) արդյունավետ գործունեությանն ու հեղինակության բարձրացմանը.
• նպաստել և աջակցել Եվրասիական Տնտեսական Միության (ԵԱՏՄ) արդյունավետ գործունեությանն ու հեղինակության բարձրացմանը.
• Հայաստանի Հանրապետության ռազմաքաղաքական և տնտեսական արտաքին գործունեությունը միայն ու միայն պետք է լինի Հավաքական Անվտանգության Պայմանագրի Կազմակերպության (ՀԱՊԿ) և Եվրասիական Տնտեսական Միության (ԵԱՏՄ) մեջ:
Հայաստանի, Արցախի և Հայ Ժողովրդի արտաքին անվտանգության առողջ և հզոր ողնաշարը բացառապես հայ և ռուս ժողովուրդների անդավաճան եղբայրությո՛ւնն է»։

Здоровый и мощный хребет внешней безопасности Армении, Арцаха и Армянского Народа заключен исключительно в верном братстве армянского и русского народов։ Асрян
Здоровый и мощный хребет внешней безопасности Армении, Арцаха и Армянского Народа заключен исключительно в верном братстве армянского и русского народов․Об этом говорится в сообщении Лидера партии «Армянские Орлы. Единая Армения», командира добровольческого отряда «Армянские Орлы», орденоносца ордена «Боевого креста» I степени, полковник Хачика Асряна․
Неоспоримо, что в 21-ом веке нет ни одной партии в мире, которая не имела бы государства-союзника для усиления безопасности своей страны и своего народа, что предполагает внешнеполитическую ориентацию.
Да, партия “Армянские Орлы. Единая Армения” с момента своего создания отлично осознает и уверена в том, что исключительно с Российской Федерацией в лице христианского русского народа, должна идти вперед, и вместе мы должны направить все усилия для поднятия мощи Армении и России, как преданных братьев – христиан и государств – союзников. Данная армянам свыше миссия обеспечения мира в армянском высокогорье исключительно зависит от честной, незаменимой дружбы Армении с Россией. Исходя из этого, нужно:
● способствовать и содействовать беспрерывному укреплению непоколебимой дружбы между христианскими армянским и русским народами, дружескими государствами-союзниками Республикой Армения и Российской Федерацией;
● способствовать и содействовать выполнению всех международных договоров, официально заключенных государственными властями (законодательный, исполнительный, судебный органы) и относящихся к стратегической, политической, экономической и другим отраслям между Республикой Армения и Российской Федерацией, а также заключению новых, более продуктивных договоров;
● способствовать и содействовать реализации совместных программ, относящихся ко всем отраслям экономики между Республикой Армения и Российской Федерацией, а также созданию и разработке новых программ;
● способствовать и содействовать результативной деятельности и повышению авторитета Организации Договора о Коллективной Безопасности (ОДКБ);
● способствовать и содействовать результативной деятельности и повышению авторитета Евразийского Экономического Союза (ЕАЭС);
●военно-политическая и экономическая внешняя деятельность Республики Армения должна осуществляться исключительно в рамках Организации Договора о Коллективной Безопасности (ОДКБ) и Евразийского Экономического Союза (ЕАЭС).
Здоровый и мощный хребет внешней безопасности Армении, Арцаха и Армянского Народа заключен исключительно в верном братстве армянского и русского народов.