Հարավային Կորեան դեսպանություն կբացի Հայաստանում
Հարավային Կորեան պլանավորում է դեսպանություն բացել Հայաստանում։ Այս մասին հայտնում է Korea JoongAng Daily-ն՝ հղում անելով Կորեայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանը։
Նշվում է, որ Հարավային Կորեան պլանավորում է դեսպանատներ բացել 10 երկրներում, որոնք են Լյուքսեմբուրգը, Լիտվան, Մարշալյան կղզիները, Սիերա Լիոնեն, Հայաստանը, Էստոնիան, Ջամայկան, Զիմբաբվեն և Վրաստանը։
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն օրերս հայտարարել էր, որ Հայաստանը պլանավորում է դեսպանություն բացել Հարավային Կորեայում։ Միրզոյանը նշել էր, որ Հարավային Կորեայից պաշտոնական նոտայով տեղեկացրել են, որ ցանկանում են հաջորդ տարվա առաջին կիսամյակում ռեզիդենտ դեսպանություն բացել Երևանում։

Южная Корея намерена открыть в Армении посольство
Южная Корея намерена открыть в Армении посольство. Օб этом сообщает Korea JoongAng Daily, со ссылкой на Министерство иностранных дел Республики Корея.
Отмечается, что Южная Корея планирует открыть посольства в 10 странах, среди них: Люксембург, Литва, Маршалловы Острова, Сьерра-Леоне, Армения, Эстония, Ямайка, Зимбабве и Грузия.
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян недавно также сообщил о намерении Армении  открыть посольство в Южной Корее. Министр отметил, что Южная Корея в официальной ноте сообщила, что в первой половине следующего года планирует открыть посольство резидент в Ереване.