Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին և ժողովրդին այսպես կոչված «Խոջալուի ցեղասպանության» տարելիցի կապակցությամբ
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը փետրվարի 26-ին զանգահարել է Թուրքիայի Հանրապետության նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին:
Ինչպես հաղորդում է ԱՊԱ-ն՝ Ալիևը շնորհավորել է Էրդողանին հոբելյանի առթիվ, մաղթել նրան քաջառողջություն, նորանոր հաջողություններ գործունեության մեջ՝ ի նպաստ Թուրքիայի:
Թուրքիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել ցուցաբերած ուշադրության և շնորհավորանքի համար:
Նշվում է նաև, որ Էրդողանը ցավակցություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահին և ժողովրդին այսպես կոչված ՛՛Խոջալուի ցեղասպանության՛՛ (չակերտները-խմբ.) տարելիցի կապակցությամբ:
Կողմեչն անդրադարձել են նաև Շուշիի հռչակագրի նշանակությանը և գոհունակություն են հայտնել դրա հաջող իրականացման կապակցությամբ:
Երկու երկրների  նախագահները ստահություն են հայտնել, որ ադրբեջանաթուրքական բարեկամության, եղբայրության և դաշնակցային հարաբերություններն այսուհետ ևս հաջողությամբ կզարգանան և կամրապնդվեն:

Эрдоган выразил соболезнования президенту и народу Азербайджана в связи с годовщиной так называемого ''Ходжалинского геноцида''
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев 26 февраля позвонил президенту Турецкой Республики Реджепу Тайипу Эрдогану.
Как сообщает АПА, президент Ильхам Алиев поздравил Реджепа Тайипа Эрдогана с юбилеем, пожелал ему новых успехов в деятельности на благо Турции и крепкого здоровья.
Реджеп Тайип Эрдоган выразил соболезнования президенту и народу Азербайджана в связи с годовщиной так называемого ''Ходжалинского геноцида'' (кавычки-ред.).
Еще раз коснувшись значения Шушинской декларации, главы государств выразили удовлетворение успешной ее реализацией.
Президент Ильхам Алиев и президент Реджеп Тайип Эрдоган выразили уверенность в том, что азербайджано-турецкие отношения дружбы, братства и союзничества будут и впредь успешно развиваться и укрепляться.