Չեմ պատկերացնում Հայաստանի ապագան առանց ՀԱՊԿ-ի․ Բորդյուժա
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) նախկին գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան Հայաստանի՝ կազմակերպությունից դուրս գալու հիմքեր չի տեսնում, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը:
՛՛Մենք շատ լավ հարաբերություններ ունենք Հայաստանի բազմաթիվ քաղաքական ուժերի հետ։ Այդ պատճառով, իմ կարծիքով, դրանք ժամանակավոր երեւույթներ են, բայց ամեն դեպքում՝ Հայաստանը կլինի ե՛ւ Ռուսաստանի, ե՛ւ Բելառուսի, ե՛ւ ՀԱՊԿ - ի հետ՛՛, - նշել Է Բորդյուժան բելառուսական ՍՏՎ հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում:
՛՛Ես ընդհանրապես չեմ պատկերացնում Հայաստանի ապագան առանց ՀԱՊԿ-ի, պարզապես չեմ պատկերացնում այդ ապագան, քանի որ Հայաստանն այնքան ինտեգրված է Ռուսաստանին, և ոչ միայն տնտեսապես, քանի որ հսկայական թվով հայեր՝ մի քանի միլիոն հայեր, ապրում են Ռուսաստանում՛՛, - ասել Է ՀԱՊԿ նախկին գլխավոր քարտուղարը:

Не представляю будущее Армении без ОДКБ: Бордюжа
Бывший генеральный секретарь Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) Николай Бордюжа не видит оснований для выхода Армении из организации.
"У нас очень хорошие отношения со многими политическими силами Армении. Поэтому, на мой взгляд, это временные явления, но в любом случае Армения будет и с Россией, и Беларусью, и с ОДКБ", - отметил Бордюжа в интервью белорусскому телеканалу СТВ.
"Я вообще не мыслю будущего Армении без ОДКБ, просто не представляю это будущее, потому что Армения настолько интегрирована с Россией, и не только экономически, ведь огромное количество армян, несколько миллионов армян, живут в России", - сказал бывший генсек ОДКБ.