Այսօրվանից Ստրասբուրգի քաղաքապետարանի շենքի վրա ծածանվելու է Հայաստանի դրոշը
Այսօրվանից Ստրասբուրգի քաղաքապետարանի շենքի վրա ծածանվելու է Հայաստանի դրոշը՝ ի նշան համերաշխության Հայաստանի և հայ ժողովրդի հետ։
Возможно, это изображение 5 человек, люди стоят и на открытом воздухе
Նոյեմբերի 24-ին դրոշի բարձրացման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցեցին Եվրոպայի խորհրդում Հայաստանի մշտական ներկայացուցիչ, դեսպան Արման Խաչատրյանը, Ստրասբուրգի քաղաքապետ Ժան Բարսեղյանը, քաղաքային խորհրդի անդամ, Հայաստանին աջակցելու վերաբերյալ բանաձևի հեղինակ Պիեռ Յակուբովիչը և այլ հրավիրյալներ։
Խորհրդանշական այս քայլը նախատեսված էր Ստրասբուրգի քաղաքային խորհուրդի կողմից նոյեմբերի 7-ին միաձայն ընդունված բանաձևով, որը հստակ դատապարտում է Ադրբեջանի ռազմական հարձակումը Հայաստանի վրա, կոչ անում խաղաղության հաստատման և նախատեսում աջակցություն բարեկամ Հայաստանին։

С сегодняшнего дня над зданием мэрии Страсбурга будет развеваться флаг Армении
С сегодняшнего дня над зданием мэрии Страсбурга будет развеваться флаг РА в знак солидарности с Арменией и армянским народом. 24 ноября в торжественной церемонии поднятия флага приняли участие постоянный представитель Армении в Совете Европы, посол Арман Хачатрян, мэр Страсбурга Жан Барсегян, член городского совета, автор резолюции о поддержке Армении Пьер Якубович и другие приглашенные.
Этот символический шаг был предусмотрен единогласно принятой 7 ноября городским советом Страсбурга резолюцией, которая четко осуждает военное нападение Азербайджана на Армению, призывает к установлению мира и предусматривает содействие дружественной Армении.