Այսօր համախմբվածությունը և հանդուրժողականությունը կենսական են մեր պետության համար. նախագահ
2008 թվականի մարտի 1-ին տեղի ունեցած դեպքերը, որոնց հետևանքով ունեցանք անմեղ զոհեր, ցավ են բոլորիս համար: Այս մասին ասված է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի ուղերձում:
"Քաղաքական պայքարը չպետք է դուրս գա օրինականության շրջանակից, չպետք է տանի ցնցումների և անկայունության, հակասությունները չպետք է վերածվեն անհանդուրժողականության, փոխադարձ ատելության մթնոլորտի, առավել ևս՝ առճակատման և պառակտման:
Ես կրկին բոլորին կոչ եմ անում հանդուրժողականության եւ համերաշխության:
Մենք միասնությա՛ն և համերաշխությա՛ն կարիքն ունենք:
Հատկապես այսօր համախմբվածությունը և հանդուրժողականությունը կենսական են մեր պետության ու ժողովրդի համար":
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի անունից այսօր առավոտյան ծաղիկներ են դրվել Մյասնիկյանի արձանի մոտ՝ հարգանքի տուրք մատուցել 2008թ. մարտի 1-ի ողբերգական դեպքերի զոհերի հիշատակին:

Сегодня сплоченность и толерантность жизненно важны для нашего государства: президент
Произошедшие 1 марта 2008 года события, в результате которых мы понесли невинные жертвы, являются болью для всех нас. Об этом говорится в послании президента Армении Армена Саркисяна.
"Политическая борьба не должна выходить за рамки законности, не должна приводить к потрясениям и нестабильности, к конфронтации и расколу, противоречия не должны создавать атмосферу нетерпимости и взаимной ненависти.
Я вновь призываю всех к толерантности и солидарности.
Мы нуждаемся в единстве и солидарности.
Особенно сегодня сплоченность и толерантность жизненно важны для нашего государства и народа".
От имени Президента Республики Армена Саркисяна сегодня утром были возложены цветы к памятнику Мясникяна в знак уважения и памяти жертв трагических событий 1 марта 2008 года.