Արմեն Սարգսյանը Ռուստամ Մուրադովի հետ հանդիպմանը հրատապ է համարել հայ ռազմագերիների ու քաղաքացիական անձանց վերադարձի և անհետ կորած անձանց հայտնաբերման հարցերի լուծումը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանում ՌԴ դեսպանության ռազմական կցորդ, գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկը և Արցախի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Բորիս Ավագյանը:
Գեներալ Մուրադովը Հայաստանի նախագահին տեղեկացրել է խաղաղապահների առջև դրված խնդիրների իրականացման ընթացքի մասին՝ ընդգծելով այն ջերմ վերաբերմունքը, որ Լեռնային Ղարաբաղի բնակչությունը ցուցաբերում է ռուսաստանցի զինծառայողների նկատմամբ:
Նախագահ Սարգսյանը բարձր է գնահատել Արցախում ռուս խաղաղապահների գործունեությունն ու հաջողություններ մաղթել իրենց ծառայության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են ադրբեջանական կողմում պահվող հայ ռազմագերիների և քաղաքացիական անձանց վերադարձին, անհետ կորած անձանց հայտնաբերման և հայկական կողմին հանձնմանն առնչվող հարցեր: Արմեն Սարգսյանն անընդունելի է համարել ադրբեջանական կողմից որոնողական աշխատանքների որևէ խոչընդոտում և հրատապ համարել այս չափազանց զգայուն և կենսական հարցերի լուծումը:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ է եղել նաև հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանազատման և սահմանագծման գործընթացներին: Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդգծել է Հայաստանի սահմանների պաշտպանությունն ու հատկապես սահմանամերձ համայնքների անվտանգությունն ապահովելու կարևորությունը:

Президент Армен Саркисян на встрече с генерал-лейтенантом Рустамом Мурадовым счёл срочным решение вопросов возвращения армянских военнопленных и гражданских лиц и обнаружения пропавших без вести лиц
Президент Республики Армен Саркисян принял Командующего Российским миротворческим контингентом в Нагорном Карабахе, генерал-лейтенанта Рустама Мурадова. Встреча прошла при участии Военного атташе при посольстве РФ в Армении, полковника Андрея Гришчука и специального представителя Президента Арцаха Бориса Авагяна.
Генерал Мурадов проинформировал Президента Армении о ходе выполнения поставленных перед миротворцами задач, подчеркнув тёплое отношение, которое население Нагорного Карабаха проявляет к российским военным.
Президент Саркисян высоко оценил деятельность российских миротворцев в Арцахе и пожелал им успехов в службе.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся возвращения удерживаемых азербайджанской стороной армянских военнопленных и гражданских лиц, обнаружения без вести пропавших и передачи их армянской стороне. Армен Саркисян подчеркнул, что недопустимы какие-либо препятствия, чинимые поисковым работам с азербайджанской стороны, и счёл срочным решение этих чрезвычайно чувствительных и жизненных вопросов.
В ходе обсуждения речь шла также о процессах демаркации и делимитации армяно-азербайджанской границы. Президент Армен Саркисян подчеркнул важность охраны границ Армении и особенно обеспечения безопасности приграничных общин.