ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հեռախոսազրույցը Հունաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Դեկտեմբերի 31-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը հեռախոսազրույց ունեցավ Հունաստանի ԱԳ նախարար Նիկոս Դենդիասի հետ: Այս մասին հայտնում են ԱԳ նախարարությունից
Զրուցակիցները քննարկեցին երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք հարցեր: Երկուստեք վերահաստվեց պատրաստակամությունը ջանքեր գործադրել երկու բարեկամ երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ հարթակներում հաստատված համագործակցության ընդլայնման ու խորացման ուղղությամբ:
Նախարարներ Այվազյանը և Դենդիասը մտքեր փոխանակեցին տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության հարցերի շուրջ: Անդրադառնալով Արցախի դեմ թուրք-ադրբեջանական ռազմական ագրեսիային՝ նախարար Այվազյանը բարձր գնահատեց Հունաստանի սկզբունքային դիրքորոշումը և Արցախի ժողովրդին ցուցաբերվող հումանիտար օժանդակությունը։

Телефонный разговор главы МИД Ара Айвазяна с главой МИД Греции
31 декабря глава МИД РА Ара Айвазян провел телефонный разговор с главой МИД Греции Никосом Дендиасом. Об этом сообщает МИД Армении
Собеседники обсудили вопросы двусторонней и региональной повестки. Обоюдно была подтверждена готовность прилагать усилия для расширения и углубления сотрудничества между двумя дружественными странами на двусторонних и многосторонних площадках.
Министры Айвазян и Дендиас обменялись мнениями по вопросам региональной стабильности и безопасности. Коснувшись турецко-азербайджанской военной агрессии против Арцаха, министр Айвазян высоко оценил принципиальную позицию Греции и оказываемую народу Арцаха гуманитарную поддержку.