Մենք երբեք չենք համաձայնի վերաբնակեցմանը, մենք կմնանք մեր հողի վրա. Պաղեստինի նախագահ
Պաղեստինի նախագահ Մահմուդ Աբասը Կահիրեում ընթացող միջազգային համաժողովում հայտարարել է, որ պաղեստինցիները չեն համաձայնի վերաբնակվել Գազայի սահմաններից դուրս՝ չնայած իսրայելական բանակի չդադարող գնդակոծություններին, տեղեկացրել է Al Jazeera-ն։
«Մենք երբեք չենք համաձայնի վերաբնակվել, մենք կմնանք մեր հողերի վրա, ինչ դժվարություններ էլ որ լինեն»,- ասել է Աբասը՝ կոչ անելով մշտական աջակցություն ապահովել Գազայի հատվածին։
«Մենք նաեւ դեմ ենք պաղեստինցիներին Արեւմտյան ափի եւ Երուսաղեմի իրենց տներից վտարելուն»,- ավելացրել է նա։

Президент Палестины: Мы никогда не согласимся на переселение, мы останемся на своей земле
Президент Палестины Махмуд Аббас заявил на международной конференции в Каире, что палестинцы не согласятся на перемещение за пределы сектора Газа, несмотря на непрекращающиеся обстрелы со стороны израильской армии, сообщает Al Jazeera.
«Мы никогда не согласимся на переселение, мы останемся на своей земле, какими бы ни были трудности», - заявил Аббас, призвав обеспечить постоянную помощь сектору Газа.
«Мы также выступаем против изгнания палестинцев из их домов на Западном берегу и в Иерусалиме», - добавил он.