Իսրայելական կոալիցիան Նեթանյահուին կոչ է արել չհամաձայնել Լիբանանում 21-օրյա հրադադարին
Իսրայելական կոալիցիայի ներկայացուցիչները շտապել են վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին հրապարակայնորեն կոչ անել չհամաձայնել 12 երկրների առաջարկած 21-օրյա հրադադարին Լիբանանում՝ հայտնելով, որ դա «բարոյական արդարացում չի ունենա» եւ պարզապես թույլ կտա «Հեզբոլլահ» շարժմանը վերախմբավորվել հարվածների շարքից հետո, որոնք ստացել է, տեղեկացրել է Times of Israel-ը։
Իսրայելի ֆինանսների նախարար Բեցալել Սմոտրիչը Х սոցցանցում գրել է, որ «արշավը հյուսիսում կավարտվի մեկ սցենարով՝ «Հեզբոլլահի» ջախջախմամբ», նրան հյուսիսի բնակիչներին վնաս պատճառելու հնարավորությունից զրկելով»։
«Թշնամուն չի կարելի ժամանակ տալ սթափվելու ստացած ծանր հարվածներից եւ վերախմբավորվելու 21 օր հետո պատերազմը շարունակելու համար»,- ասել է նա՝ հավաստիացնելով, որ միայն լիբանանյան շարժման կապիտուլյացիան կարող է կանխել պատերազմը հյուսիսում։
Բնակավայրերի եւ ազգային նախագծերի նախարար Օրիթ Սթրոկը Սմոտրիչի ուլտրաաջ կրոնական-սիոնիստական կուսակցությունից եւս հանդես է եկել մարտական գործողությունների դադարեցման ջանքերի դեմ՝ հայտնելով, որ «չկա բարոյական հիմնավորում հրադադարի համար ոչ 21 օրով, ոչ 21 ժամով»։
Իսրայելի ժառանգության նախարար Ամիհայ Էլիյագուն հրադադարի ջանքերն անվանել է «վտանգավոր կեղծավորություն»՝ հայտնելով, որ «նա, ով չգիտեր, թե ինչպես զսպեր «Հեզբոլլահին» չդադարող գնդակոծությունների մի ամբողջ տարի... չպետք է սովորեցնի մեզ, թե երբ հակահարված տանք»։

Израильская коалиция призвала Нетаньяху не соглашаться на 21-дневное перемирие в Ливане
Представители израильской коалиции поспешили публично призвать премьер-министра страны Биньямина Нетаньяху не соглашаться на предложенное 12 странами 21-дневное перемирие в Ливане, заявляя, что это «не будет иметь морального оправдания» и просто позволит движению «Хезболлах» перегруппироваться после серии ударов, которые она получила, сообщает Times of Israel.
Министр финансов Израиля Бецалель Смотрич написал в соцсети Х,  что «кампания на севере должна завершиться по одному сценарию — сокрушением «Хезболлах», лишением ее возможности причинять вред жителям севера».
«Врагу нельзя дать времени оправиться от полученных тяжелых ударов и перестроиться для продолжения войны через 21 день», - заявил он, утверждая, что только капитуляция ливанского движения может предотвратить войну на севере.
Министр поселений и национальных проектов Орит Строк из ультраправой религиозно-сионистской партии Смотрича также выступила против усилий по прекращению боевых действий, заявляя, что «нет морального основания для прекращения огня ни на 21 день, ни на 21 час».
В свою очередь министр наследия Израиля Амихай Элиягу назвал усилия по обеспечению прекращения огня «опасным лицемерием», заявив, что «тот, кто не знал, как сдерживать «Хезболлах»  в течение целого года непрекращающихся обстрелов... не должен поучать нас, когда мы даем отпор».