Հնդկաստանում գնացքների բախման հետեւանքով զոհվածների թիվը հասել է 13-ի
Հնդկաստանում գնացքների բախման հետեւանքով զոհվածների թիվ հասել է 13-ի, 39 մարդ վիրավորել է։ Քննիչները կասկածում են, որ Հնդկաստանի հարավ-արեւելքում տեղի ունեցած վթարի պատճառը  մարդկային սխալն է, տեղեկացրել է Reuters-ը։
Բարձրաստիճան պաշտոնյան Reuters գործակալությանը տեղեկացրել է, որ երկու վագոններում, որոնց խոցել է երկրորդ գնացքը, գտնվել է ավելի քան 90 մարդ, իսկ զոհվածների թիվը հասել է 13-ի։
Տրանսպորտի նախարարությունում հայտնել են, որ վթարը կարող էր «մարդկային սխալի» հետեւանք լինել։
Երկուշաբթի վաղ առավոտյան Անդրհա-Փրադեշ նահանգի հրշեջ ծառայության աշխատակիցը տեղեկացրել էր, որ պատահարի վայրում ոչ մի ուղեւոր չի մնացել։

Число погибших в результате столкновения поездов в Индии возросло до 13
Число погибших в результате столкновения поездов в Индии возросло до 13,  еще 39 человек получили ранения. Следователи подозревают, что причиной аварии на юго-востоке Индии стала человеческая ошибка, передает Reuters.
Высокопоставленный правительственный чиновник сообщил агентству Reuters, что в двух вагонах, которые протаранил второй поезд, находилось более 90 человек, а число погибших возросло до 13.
В министерстве железных дорог заявили, что предварительное расследование выявило «человеческую ошибку».
Рано утром в понедельник сотрудник пожарной службы штата Андхра-Прадеш сообщил, что на месте происшествия не осталось ни одного пассажира.