Ալիևը զանգահարել է Պուտինին՝ «Crocus»ում տեղի ունեցած ահաբեկչության առիթով
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին, հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները՝ հղում անելով Ալիևի մամուլի ծառայությանը։
Նշվում է, որ Ալիևը «իր և Ադրբեջանի ժողովրդի անունից ևս մեկ անգամ ցավակցություն է հայտնել Վլադիմիր Պուտինին, Ռուսաստանի ժողովրդին, զոհվածների ընտանիքների անդամներին և մերձավորներին՝ «Crocus City Hall» համերգասրահում տեղի ունեցած ահաբեկչության հետևանքով մեծ թվով մարդկանց մահվան կապակցությամբ և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր վիրավորներին»։
«Հայտարարելով, որ ադրբեջանական կողմը խստորեն դատապարտում է այս հրեշավոր ահաբեկչությունը, նախագահ Իլհամ Ալիևը նշել է, որ իր երկիրն ու ժողովուրդը այս դժվարին ժամերին կանգնած են Ռուսաստանի և ռուսաստանցիների կողքին։
Ռուսաստանի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Իլհամ Ալիևին ցավակցությունների և համերաշխության համար։
Պետությունների ղեկավարներն ընդգծել են, որ ահաբեկչության դեմ պայքարում համատեղ ջանքերը կշարունակվեն նաև ապագայում»,- հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։

Алиев позвонил Путину в связи с терактом в «Крокус Сити Холле»
Президент Азербайджана Ильхам Алиев позвонил президенту России Владимиру Путину, передают азербайджанские СМИ со ссылкой на пресс-службу Алиева.
Отмечается, что Алиев «от своего имени и от имени народа Азербайджана еще раз выразил Владимиру Путину, народу России, членам семей и близким погибших соболезнования в связи с гибелью большого числа людей в результате теракта, произошедшего в концертном зале «Крокус Сити Холл», пожелал скорейшего выздоровления всем раненым».
«Заявив, что азербайджанская сторона решительно осуждает этот чудовищный террористический акт, президент Ильхам Алиев отметил, что наша страна и народ в эти трудные часы находятся рядом с Россией и российским народом.
Президент России поблагодарил президента Ильхама Алиева за соболезнования и проявленную солидарность.
Главы государств подчеркнули, что совместные усилия в борьбе с терроризмом будут продолжены и впредь», - передает азербайджанское СМИ.