Վարչապետը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի նախագահին և պետական խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին և պետական խորհրդի նախագահ Լի Կեցյանին՝ չինական Նոր տարվա առիթով:
Սի Ծինփինին ուղղված ուղերձում նշված է.
Թույլ տվեք իմ ջերմագին շնորհավորանքներն ու անկեղծ մաղթանքները հղել Ձեզ չինական Նոր տարվա կապակցությամբ։
Չինաստանում ավանդական և միաժամանակ արդիական ու ամենասիրված այս ընտանեկան տոնը թող առողջություն, նոր ձեռքբերումներ և ուրախություն բերի բոլոր ընտանիքներին։
Ինչպես տեղյակ եք, անցյալ տարի լրացավ Հայաստանի և Չինաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, և այդ առնչությամբ համոզված եմ, որ այս տարիների ընթացքում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր ոլորտներում գրանցված փոխշահավետ համագործակցության արդյունքներն առաջիկայում կբազմապատկվեն՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների։
Օգտվելով առիթից՝ թույլ տվեք ևս մեկ անգամ անկեղծորեն շնորհավորել Ձեզ Լուսնային Նոր տարվա կապակցությամբ՝ մաղթելով քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ չին ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարգավաճում»:
Լի Կեցյանին ուղղված ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ չինական Նոր տարվա՝ Գարնան տոնի կապակցությամբ։ Ընտանիքի վերամիավորման այս տոնը խաղաղություն և ներդաշնակություն թող բերի Չինաստանի ժողովրդին:
Հայաստանը մեծապես կարևորում է Չինաստանի հետ սերտ համագործակցության կայուն և հետևողական զարգացումը: Անցյալ տարի լրացավ Հայաստանի և Չինաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, և այդ առնչությամբ մեծապես հավատացած և լիահույս եմ, որ այսուհետ ևս համատեղ ջանքերով առավել կամրապնդենք և կխորացնենք մեր երկրների միջև ձևավորված բարեկամական հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկու բարեկամ ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ երջանկություն և բարօրություն»:

Премьер-министр направил поздравительные послания председателю и премьеру Госсовета КНР
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительные послания председателю Китайской Народной Республики Си Цзиньпину и премьеру Госсовета Китайской Народной Республики Ли Кэцяну по случаю китайского Нового года.
В направленном председателю КНР поздравительном послании говорится:
Позвольте направить Вам свои теплые поздравления и искренние пожелания по случаю китайского Нового года.
Пусть этот традиционный и в то же время актуальный и любимый народом семейный праздник принесет всем семьям в Китае здоровья, новых свершений и радости.
Как Вы знаете, в прошлом году исполнилось 30 лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Китаем, и в этой связи я уверен, что зафиксированные за эти годы в представляющих взаимный интерес различных областях результаты взаимовыгодного сотрудничества приумножатся в ближайшем будущем на благо двух наших дружественных народов.
Пользуясь случаем, позвольте еще раз искренне поздравить Вас с Новым годом, пожелать Вам крепкого здоровья и новых успехов, а китайскому народу - прогресса и процветания”.
В поздравительном послании премьеру Госсовета Китая говорится:
Сердечно поздравляю Вас с китайским Новым годом - Праздником весны. Пусть этот праздник семейного воссоединения принесет мир и согласие народу Китая.
Армения придает большое значение стабильному и последовательному развитию тесного сотрудничества с Китаем. В прошлом году исполнилось 30 лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Китаем, и в связи с этим я твердо верю и надеюсь, что и впредь мы будем совместными усилиями еще больше укреплять и углублять сложившиеся между нашими странами дружественные отношения на благо наших двух дружественных народы.