Վարչապետի մոտ քննարկվել են հարկային քաղաքականության բարեփոխումները
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ այսօր Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ նվիրված տնտեսական ոլորտի բարեփոխումներին:
Քննարկման առարկա են եղել, մասնավորապես, հարկային քաղաքականության լավարկման ուղղությամբ միջոցառումներն ու օրենսդրական փոփոխությունները, որոնք կնպաստեն հարկային վարչարարության դյուրացմանը և լրացուցիչ եկամուտների գեներացմանը: Անդրադարձ է եղել առանձին հարկատեսակների գծով առաջարկվող բարեփոխումներին, դրանց ֆինանսական գնահատականին, կանխատեսվող արդյունքային ցուցանիշներին և այլն:
Խորհրդակցության արդյունքներով՝ վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է շարունակել միջգերատեսչական համատեղ աշխատանքը նշված ուղղություններով:

Под председательством премьер-министра обсуждены реформы налоговой политики
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, посвященное реформам экономической сферы.
В частности, были обсуждены мероприятия по совершенствованию налоговой политики и законодательные изменения, которые будут способствовать облегчению налогового администрирования и генерации дополнительных доходов. Были также затронуты предлагаемые по отдельным видам налогов реформы, их финансовая оценка, прогнозируемые показатели эффективности и т.д.
По итогам совещания премьер-министр Пашинян поручил продолжить совместную межведомственную работу в указанных направлениях.