Հայ ժողովրդին ժամանակ է պետք. Տիգրան Սարգսյանը` Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների մասին
Հայ ժողովրդին ժամանակ է պետք իր համար ռազմավարական որոշումներ մշակելու համար, մասնավորապես` Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների վերաբերյալ։
Այդ մասին հայտարարել է ՀՀ նախկին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, որը կարծում է, որ Հայաստանը մտադիր է համագործակցել Ռուսաստանի հետ։
«Հայկական հասարակությունում տարբեր դիրքորոշումներ կան։ Ղարաբաղյան պատերազմից հետո սուբյեկտիվ և օբյեկտիվ պատճառներով տեկտոնական փոփոխություններ են եղել Հայաստանի դիրքորոշման մեջ։ Կարծում եմ, որ հայ ժողովրդին ժամանակ է պետք, որպեսզի իր համար նոր ռազմավարական որոշումներ կայացնի»,– SHOT Telegram ալիքին տված մեկնաբանությունում նշել է քաղաքական գործիչը։
Անդրադառնալով ՀԱՊԿ–ում Երևանի հետագա գործողություններին` Սարգսյանը հայտարարել է. «Կապրենք, կտեսնենք»։

Тигран Саркисян: Армения настроена на работу с Россией
Армения настроена сотрудничать с Россией, а вопрос членства страны в ОДКБ прояснится со временем. Об этом рассказал бывший глава армянского правительства Тигран Саркисян Life.ru на полях Валдайского форума.
«Я думаю, что Армения настроена на сотрудничество с Россией. [Что касается сотрудничества с ОДКБ], поживём — увидим», — сказал он.
Бывший глава правительства добавил, что сейчас в армянском обществе существуют различные позиции. После Карабахской войны произошли тектонические изменения в позиции Армении по объективным и субъективным причинам. По его мнению, армянскому народу нужно время, чтобы принять для себя новые стратегические решения.