Եթե մենք ցանկանում ենք զարգացնել Հայաստանի տնտեսությունը, մենք պետք է զարգացնենք տեխնոլոգիական կրթությունը. Ալեքսիս Օհանյան
Ամերիկահայ գործարար, Reddit կայքի և Initialized Capital–ի համահիմնադիր Ալեքսիս Օհանյանը կարևորում է այն փաստը, որ հայաստանյան դպրոցներում շախմատ են ուսուցանում, և յուրաքանչյուր աշակերտ շախմատ է սովորում։
«Դրա շնորհիվ աշակերտները կարող են ավելի հեշտ ծրագրավորում սովորել: Ես չեմ կարող զսպել իմ ուրախությունը, երբ տեսնում եմ, թե ինչպես են երեխաները շախմատ սովորում, այնուհետև՝ ծրագրավորում: Եթե մենք ցանկանում ենք զարգացնել Հայաստանի տնտեսությունը, մենք պետք է զարգացնենք տեխնոլոգիական կրթությունը, որն ամեն ինչի հիմքում է»,- այս մասին մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ալեքսիս Օհանյանը, որը «WCIT-2019» ՏՏ համաշխարհային համաժողովի պատվավոր հյուրերի ցանկում է:

Если мы хотим развивать экономику Армении, мы должны развивать технологическое образование: Алексис Оганян
Американский бизнесмен армянского происхождения, соучредитель сайта Reddit и Initialized Capital Алексис Оганян придает важность тому факту, что в армянских школах учат шахматы, и каждый ученик учится шахматам. Об этом он заявил на ереванском форуме WCIT-2019.
"Если мы хотим развивать экономику Армении, мы должны развивать технологическое образование, которое лежит в основе всего",- подчеркнул он в беседе с журналистами. Он также сказал, что хочет найти способы для осуществления инвестиций в экономику Армении.