«Airbus»-ը ցանկանում է ծանոթանալ հայկական շուկայի հնարավորություններին. նախագահն ընդունել է ընկերության ներկայացուցիչներին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է աշխարհահռչակ «Airbus» ընկերության պաշտպանական և տիեզերական հարցերով փոխնախագահ Լիոնել Շամփոյին և տարածաշրջանային պատասխանատու Վսեվոլոդ Կազակովին, որոնք Հայաստանում են նախագահի հրավերով:
«Ուրախ եմ, որ ընդունել եք իմ հրավերն ու արդեն այստեղ եք: Իմ խնդիրն է դռներ բացել մեր երկրի համար, օգտակար լինել և աջակցել իմ փորձով և հնարավորություններով»,- ողջունելով հյուրերին՝ ասել է նախագահ Սարգսյանը՝ վստահություն հայտնելով, որ «Airbus»-ի ներկայացուցիչներն ավիացիոն ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ արդյունավետ հանդիպումներ կունենան:
«Airbus» ընկերության ներկայացուցիչները ցանկություն են հայտնել հայաստանյան հանդիպումների ընթացքում ծանոթանալ համագործակցության հեռանկարներին, շուկայի հնարավորություններին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է կատարվել նաև հնարավոր համագործակցությանը բարձր տեխնոլոգիական ոլորտում: Նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է մեր երկրի ներուժն այդ ոլորտում՝ հյուրերին տեղեկացնելով նաև գիտության և տեխնոլոգիաների զարգացմանն ուղղված ATOM (Advanced Tomorrow) նախագահական ծրագրի մասին:

Airbus хочет ознакомиться с возможностями армянского рынка: президент принял представителей компании
Президент республики Армен Саркисян сегодня принял вице-президента всемирно известной компании «Airbus» по оборонным и космическим вопросам Лионеля Шампо и регионального ответственного Всеволода Казакова, которые находятся в Армении по приглашению президента.
“Моя задача - открыть двери для нашей страны, быть полезной и содействовать  развития ее возможностей", - приветствуя гостей, сказал президент Саргсян, выразив уверенность в том, что представители Airbus проведут эффективные встречи по сотрудничеству в авиационной сфере.
Представители компании "Airbus" выразили желание в ходе встреч в Армении ознакомиться с перспективами сотрудничества, возможностями рынка.
Президент Саргсян представил потенциал нашей страны в этой сфере, проинформировав гостей также о президентской программе ATOM (Advanced Tomorrow), направленной на развитие науки и технологий.